Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Co je to Babytree?

Co je to Babytree?

30.1.2011 - Redakce Babinet

BabytreePamatujete si na mánii Tamagoči? Elektronické zvířátko, o které jste se museli starat, aby vám nezemřelo? Tak si představte, že nemáte elektronické zvířátko, ale opravdovou rostlinku v plastové ampuli. Musíte se o ní starat, zalévat ji, nosit na světlo. Umíte si představit ty nechápavé pohledy okolí, když uvidí Babytree na vašich klíčích či telefonu? A nebo co takhle Babytree pořídit svým dětem, abyste si ověřili, jestli se budou schopni jednou starat i o psa, o kterém pořád mluví? No dobře, ale co tedy Babytree opravdu je?

Co je Babytree?
Menší než 4 cm výšky a 1,7 cm šířky! To je Babytree, živá rostlina zasazená do recyklovatelné plastové kapsle, kterou můžete nosit všude sebou! Babytree může zůstat v tomto prostředí zhruba 6 měsíců až 2 roky, než vyroste a bude mu příliš těsno. Růst rostlinky závisí od typu (sukulent, kaktus), od průměrné teploty venku, světla, atd. Poté může být přesazena jednoduše do květináče!

Obal Babytree
Celý obal pro Babytree je tvořen průhlednou ochrannou nádobkou z recyklovatelného plastu, která je dílem mezinárodního týmu 10 lidí. Ten po řadě experimentálních studií, měsících testování nejmodernějších materiálů z celého světa a spolupráci s předními odborníky z Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku USA (NASA) vytvořil dnešní konečnou podobu obalu.

Design obalu Babytree
Čisté linie a nadčasový design, integrovaný ventilační systém pro zabezpečení dostatku kyslíku a základna dovolující pravidelnou zálivku – to vše je naplánováno do posledního detailu. Tato mezinárodně patentem chráněná nádobka je koncipována tak, aby bylo Babytree všude v bezpečí a jeho majitel jej mohl bez starosti nosit stále sebou.

BabytreeSubstrát Babytree
Původní recepturu substrátu lze nalézt ve starých knihách o botanice, které napsali angličtí mnichové ve 13. století. Kvalitu a zdravotní nezávadnost složení, prověřili zemědělští inženýři z Yucatanu mnoha testy podle nejpřísnějších mezinárodních norem.

Složení substrátu je jedinečné pro každý druh Babytree a obsahuje vždy dostatek výživových elementů. Substrát zaručuje snadný odtok přebytečné vláhy a přesto je dostatečně konzistentní, aby nedošlo k vykořenění rostliny.

BabytreeŽivot s Babytree
Vytvořte si svůj vlastní ritual – každý den mrkněte na Vaše Babytree a těšte se z toho, jak Vám roste a jak se mu daří. Ve svém příbytku, který ho chrání před nepřízní počasí je Babytree v bezpečí natolik, že v pohodě zvládne cestování. Neostýchejte se nosit je všude s sebou, na to bylo přece stvořeno!

Dejte si ho na klíče, nebo někam, kde se mu dostane trošku světla (no je to vlastně přece jen živá kytka, že?), zavěste jej na mobil, tašku, nebo batoh. Můžete si ho také položit na pracovní stůl, je to opravdu loajální kolega. Klidně na něho mluvte, nebo mu zpívejte, odborníci tvrdí, že to rostlinám prospívá.

Babytree může sloužit i jako skvělý seznamovač (je to vážně kámoš). Neciťte se trapně sami v kavárně a položte si svůj Babytree na stůl. Podělte se s ním o svou vodu nalitou ve sklenici (podle návodu) a úspěch vám garantujeme. Budete vypadat možná trochu divně, ale zaručeně se najde sympatický zvědavec, který si přisedne. Možností, jak využít Babytree je celá řada, záleží jen na Vaší fantazii.

TIP: Víte, že Babytree má svoji stránku na Babinet.cz?

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip