Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Divadlo Ta Fantastika kvůli penězům končí

Divadlo Ta Fantastika kvůli penězům končí

7.1.2011 - Redakce Babinet

prahaDivadlo Ta Fantastika po sedmnácti letech z finančních důvodů nejspíš končí. Prodává kostýmy a rekvizity. Majitelka a zpěvačka Lucie Bílá si ponechala meč z muzikálu Excalibur a růžový kožíšek z muzikálu Láska je láska. Uvedly to servery www.lidovky.cz a www.idnes.cz. Za dobu své existence divadlo odehrálo 2800 představení pro více než milion lidí, uvedly servery.

Majitelé divadla Bílá a Julius Hirsch se s jeho uměleckým ředitelem a producentem Petrem Kratochvílem (dříve spolumajitelem) dohodli, že počkají na definitivní rozhodnutí Evropské unie o dotacích soukromým subjektům a na definitivní výsledek soudní pře o dotace s pražským magistrátem. Do té doby nebude divadlo produkovat žádné další muzikály ani činohry. Pokračovat bude jen v multimediálních programech.

Drtivá část všech nákladů na představení za poslední tři roky byla podle Kratochvíla hrazena z příjmů z multimediálních projektů divadla nebo z jeho vlastních peněz. "V současné diskriminační situaci a trvale probíhající nekalé soutěži již dále tímto způsobem pokračovat nechci," říká umělecký ředitel.

mečKratochvíl začínal s projektem černého divadla Ta Fantastika v roce 1981 v New Yorku, po roce 1989 ho přenesl do Prahy a dodal k němu muzikálovou produkci. Bílá serveru iDnes.cz řekla, že muzikál Carmen se bude dál hrát v koprodukci v Hudebním divadle v Karlíně a že si na památku Ta Fantastiky nechává jeden z mečů z Excaliburu a z muzikálu Láska je láska růžový kožíšek. Deník Blesk dnes napsal, že i další herci si některé kostýmy odkoupili. O ostatní mají velký zájem fanoušci, zejména pak o brnění a meče, dodal list.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip