Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  V Hradci Králové začalo fungovat nové taneční centrum

V Hradci Králové začalo fungovat nové taneční centrum

5.1.2011 - Redakce Babinet

Taneční skupina T-Bass otevřela v Hradci Králové taneční centrum nazvané Dance Fabrique, které zájemcům nabízí možnost tance ve čtveřici sálů a potřebné zázemí. Denně se v centru mohou vystřídat až stovky lidí. ČTK o tom dnes informoval Zdeněk Zolman ze skupiny T-Bass.

tanečníci

Nový taneční prostor vznikl rekonstrukcí někdejšího průmyslového objektu na Velkém náměstí v historickém centru Hradce Králové, který vlastník skupině pronajal na deset let. Taneční centrum zabírá 800 metrů čtverečních. Podobně velká centra podle Zolmana fungují dosud pouze v Praze a Brně.

Kromě tréninků skupiny T-Bass v něm budou také kurzy tance pro veřejnost. "Naším cílem je přilákat k nám všechny z řad široké veřejnosti napříč věkem, kteří mají o tanec zájem a dosud jen neměli čas nebo odvahu to zkusit," uvedl Zolman.

Lekce pro veřejnost nabídnou různé styly, některé na pomezí tance a cvičení, například populární zumbu. "Pro děti je připravena také možnost výuky v angličtině a do budoucna chceme naši nabídku rozšířit také o speciální cvičení pro maminky s dětmi nebo o cvičení pro seniory," uvedl Zolman. Rozvrh jednotlivých lekcí je možné najít na www.t-bass.cz.

Hradecká taneční skupina T-Bass, která vznikla v září 1997, se věnuje například tanečním stylům hip hop, break dance či R'n'B, účastní se tuzemských i mezinárodních tanečních soutěží. Nyní má zhruba pět stovek členů a dosud kromě bývalého objektu kina Mladých v Malšovicích využívala několik školních tělocvičen po městě.

Zdroj: ČTK

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip