Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Vysoká cena za lásku

Vysoká cena za lásku

13.12.2010 - Jiří Kouba

Vysoká cena za láskuVím, že soudit knihu podle názvu nebo obalu, není příliš moudré. Mnohokrát jsem se o tom přesvědčil a i kniha, o které vám dnes povím, na tom není jinak. První pohled na knihu totiž ve mě vyvolal pocit, že mě snad čeká typická červená knihovna. Protože ale autora trochu znám, nedalo mi to a knihu jsem si přečetl. A dobře jsem udělal.

Vysoká cena za lásku je román Bohdana Dlouhého, který je na internetu znám spíše pod přezdívkou Sharkan. On sám svou knihu charakterizoval jako romantický thriller s prvky krimi, cestopisu a sociálního dramatu. Kniha je to na dnešní poměry poměrně tlustá (bezmála 500 stran) a i jinak vybočuje z běžné české knižní produkce.

Především se to kniha čtivá a to velmi zásadně, takže nedoporučuji ji číst ve vaně (křeče v rukou, plavající ledové kry... prostě zapomene na svět) a ani pozdě večer, pokud musíte druhý den stávat do práce. Ne, není to nadsázka, ta kniha vás totiž opravdu strhne a ani pasáže, kde se mírně zvolní, vám příliž chutě odtrhávat se od knihy nepřinese.

Vůbec velkým úspěchem knihy je výborný mix napětí, romantiky, přírody a všeho, co má v dobré knize být. Z celé knihy září ohromné množství pečlivé autorské práce, kniha je krásným příkladem, jak má dobré čtení vypadat. No, zkuste ochutnat sami!

Pokud nemáte ještě vymyšlený dárek, tak tato kniha je dokonalým dárkem. A protože dobré literatury není nikdy dost, osobně vám ji doporučuji koupit. Mimochodem, jak se patří na dnešní dobu, kniha má vlastní stránky a najdete ji též na Facebooku.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip