Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Muži si vůbec nevšímají, zda ženy nosí vysoké podpatky

Muži si vůbec nevšímají, zda ženy nosí vysoké podpatky

Redakce Babinet

botkyŽeny, které obětují pohodlí pro krásu a nosí jehlové podpatky, si klidně mohou námahu ušetřit. Muži si jejich bot totiž ani nevšimnou. Odborníci v University of Northumbria zkoumali reakce mužů na ženskou chůzi ve vysokých botách i bez nich. Ukázalo se, že jakmile neviděli boty přímo, nebyli ani schopni rozeznat, která žena má vysoké podpatky.

Jde o součpaní v botách na podpatkuást širšího projektu, který zkoumá přitažlivost a signály vysílané pohyby jako jsou chůze a tanec. Angličtí experti již dříve pomocí 3D modelu identifikovali části mužských těl, podle jejichž pohybu ženy hodnotí, zda jde o dobrého tanečníka, nebo nikoliv. Studie vedená Dr. Nickem Neavem a Kristophorem McCartym jako vůbec první přišla s možnými měřitelnými rozdíly mezi "dobrými" a "špatnými" tanečníky.

Vědci se pomocí 3D modelů zaměřili na zkoumání kritérií atraktivity ženské chůze, a to jak v podpatcích, tak bez nich. K velkému překvapení vědců muži nebyli schopni rozpoznat, které z postav si pomocí podpatků prodloužily nohy. "A ženy přitom utrácejí spousty peněz za lodičky na podpatcích, které mohou být nebezpečné. Mají dojem, že se tak zkrášlí a zdůrazní, co jim příroda nadělila," řekl reportérům listu Telegraph Dr. Neave. Odborníci chtěli zjistit, zda změny v držení těla, k nimž dochází při nošení vysokých bot (například náklon trupu a vystouplejší pozadí), vysílají signál, který muže zaujme. A zdá se, že odpovědí je jasné NE.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip