Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Neohrožený papoušek zvítězil nad zloději

Neohrožený papoušek zvítězil nad zloději

Redakce Babinet

papoušekZloději, kteří si mysleli, že vykrást zverimex bude hračka, se krutě přepočítali. Narazili totiž na Jacka, papouška, který svůj domov bránil s nasazením života.Když lapkové v noci vstoupili do obchodu a zneškodnili alarm, zalíbil se jim Jack, mladý a pestrý aratinga sluneční. Rozhodli se ho ukrást - ale narazili.

Začalo sice lítat peří, ale byla to jejich krev, která stříkala na zeď a na podlahu. Papoušek je nejen pokloval a poškrábal, ale zároveň zajistil policii důkazy ve formě DNA. Policisté našli jasnou, krvavou a peřím značenou stopu vedoucí k zadnímu východu, kudy zlotřilci utekli. Zdá se, že se Jack bránil únosu s maximálním nasazením.

Majitelé obchodu Hobday's Pet Shop v anglickém Coventry, Caroline Hobdayová (49) a její manžel Andrew (52), řekli reportérům Daily Mail:"Když jsme ráno přišli do práce, jen jsme zírali. Všude byla krev a peří. Jack seděl na své kleci a řval jako pominutý. Zdá se, že zloděje zahnal a strávil zbytek noci hlídáním a ochranou ostatních zvířat v klecích. Choval se docela jako hlídací pes.

Jack je neohrožený mladík a vůči ostatním ptákům má velmi ochranitelské city. Často ho necháváme volně létat, aby se protáhnul, takže se v obchodě vyzná. Jsme na něj moc pyšní, protože kdyby ho nebylo, měli bychom opravdu velkou ztrátu.

"Nevítaní noční návštěvníci nakonec totiž ukradli tři užovky červené v ceně kolem tří set liber (8800 Kč) a docela zbytečně zabili pár rybiček. Policie ale doufá, že je na základě zajištěných stop s DNA brzy dopadne.

Autor: Korzo

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip