Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Ájurvédská masáž vás nabije energií

Ájurvédská masáž vás nabije energií

23.2.2010 - Redakce Babinet

Ájurvédská masáž je skvělým pomocníkem v boji proti stresu. Pokud potřebujete dobít baterky, udělejte si čas a vyzkoušejte speciální revitalizační kúru, nazvanou „Energie ze Srí Lanky“ která vás dokonale očistí od všech civilizačních stresů. Mimořádně účinná procedura začíná masáží hlavy a pokračuje synchronní masáží teplým olejem. Poté následuje bylinná inhalace a napařování celého těla.

Když podstoupíte celou dvouhodinovou proceduru, budete se několik dalších dnů cítit jako znovuzrození. Tato očistná kúra se hodí především na podzim, kdy nám pomůže vyčistit organismus a připravit se na zimní měsíce. Bylinná inhalace obličeje zlepšuje činnost dýchacích cest, dutin, průdušek a plic. Aromatické páry navíc velmi příznivě působí na pokožku obličeje a omlazují ji. Napařování celého těla napomáhá vstřebávání oleje po masáži, prohlubuje celkové uvolnění a zbavuje tělo nečistot.

Další výtečnou zbraň proti stresu představuje Shirodhara, starodávná relaxační technika, při které teče tenký proud teplého oleje na takzvané „třetí oko“, tedy místo, kde se nachází vitální centrum našeho organismu. Pokud podstoupíte tuto proceduru opakovaně, zažijete neobyčejně silný pocit psychického vyrovnání a životního optimismu.

Charakteristickým rysem tradiční ájurvédské masáže je skutečnost, že probíhá synchronně. Tedy na jedno tělo působí dva maséři, kteří pracují v dokonalé souhře, čímž se zážitek z masáže i její účinek umocňuje a prohlubuje. Díky synchronnímu provedení je ájurvédská masáž považovaná za královnu mezi všemi masážními technikami. Olejové masáže navíc odstraňují duševní i tělesné bloky, bolesti hlavy a poruchy spánku. Současně stimulují krevní oběh a pomáhají odplavovat škodlivé látky z těla.

Ájurvéda představuje systém léčebných technik, které se zrodily na Srí Lance a v jižní Indii již před pěti tisíci lety. Ájurvéda je uznávaná Světovou zdravotnickou organizací a považuje se za matku všech léčebných systémů. Krédem ájurvédy je snaha udržet fyzickou a psychickou stránku člověka v harmonickém souladu.

Ájurvédská masáž přináší jedinečnou regeneraci, neboť unavené tělo uvolňuje a zároveň dobíjí energií. Pražský ájurvédský salon Ayurmedic Ceylon používá při masážích 100% přírodní oleje dovezené přímo ze Srí Lanky, které se aplikují individuálně podle typu obtíží.

Přijďte vyzkoušet masáže z nové nabídky

Termo masáže:
Tělo se jemně potře přírodním bylinným olejem a pak se masíruje „razítkuje" plátěnými váčky s vařenou rýží, které se udržují teplé nad parou. Masáž se neprovádí na hlavě a obličeji, jen na těle. Termo masáž silně zlepšuje prokrvení organismu, odstraňuje svalové napětí, příznivě působí na klouby. Velmi rychle zbavuje tělo únavy a aktivuje organismus. Zrychluje metabolismus , urychluje odbourávání tuků. Je vhodné proceduru do 24 hodin zopakovat.
Synchronní s napařováním. Po termo masáži následuje bylinné napaření celého těla ve „Svédán boxu", tato kombinace ideálně povzbudí metabolismus, aktivuje odbourávání tuků - vhodná  při snižování tělesné hmotnosti. Doba trvání 50 minut.
Omlazovací procedura:
Masáž obličeje bylinným teplým olejem a aplikace pleťové masky ze santalového dřeva, která pokožku vyživuje a vypíná. Na závěr se obličej oplachuje bylinným odvarem. Masáž obličeje - stimuluje mimické svaly, odstraňuje z obličeje napětí, spolu s teplým přírodním olejem redukuje jemné vrásky a zpomaluje proces stárnutí a následná maska vyživuje, vypíná a rozjasňuje pleť.  Již několik  tisíc let používají ženy Srí lanky tuto proceduru ke zkrášlení den před slavnostními příležitostmi.
Doba trvání 60 minut..
Ájurvédské ošetření nohou:
Začíná koupelí v bylinné lázni, po té následuje  olejová masáž chodidel a nártů. (30 minut) Chodidla jsou spojeny energetickými drahami se všemi orgány v lidském těle, masáž harmonizuje celý organismus .
Staré indické přísloví říká: "Kdo si pravidelně dopřává masáž nohou toho žádná nemoc nedohoní."

www.ac-masaze.cz

Zúčastněte se naší soutěže a vyhrajte poukaz na ájurvédskou masáž!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip