Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Kojicí polštář, se kterým je kojení hračkou

Kojicí polštář, se kterým je kojení hračkou

Redakce Babinet

Mateřské mléko je tou  nejucelenější potravou novorozenců a ten  nejlepší vklad, který maminka svému miminku  může do života dát. Proto chceme kojit  skoro všechny ženy, ale bohužel se  často stává, že počáteční neúspěchy  a případná bolest nás odradí natolik, že kojení vzdáme.

S kojicím polštářem  My Brest Friend se kojení stane přirozené  a pohodlné pro každou maminku. Polštář  anatomického tvaru s nastavitelným páskem si maminka obepne kolem pasu v ideální  výšce pro kojení. Nemusí se tak k  miminku naklánět a hrbit a díky pevnému  a rovnému polštáři leží miminko ve  správné poloze na boku s tělíčkem  v jedné linii. Protože polštář drží  mamince pevně a pohodlně kolem těla,  nemusí si ho přidržovat jako je to  u klasických kojicích polštářů, nepadá  jí a má ruce volné pro miminko.  Navíc si maminka při kojení volně  položí lokty na polštář a uvolní  si tak šíjové a ramenní svalstvo a  bederní podpěrka ji zas krásně podepře  záda.

Pevné a rovné polštáře  jsou dnes celosvětovým trendem. Laktační  profesionálové se shodují na tom, že  kojící maminky s nimi mnohem lépe zvládají  polohování miminka a vyvarují se tak  bolavých bradavek a jiných problémů zapříčiněných  nesprávnou technikou kojení.

“My Brest Friend je skutečně vydatným pomocníkem kojícím maminkám”, říká laktační poradkyně Zdena Velenská. “Oproti u nás dosud známým polštářům na kojení má hned několik výhod.  Je tužší, takže dítě je po celou dobu kojení v příznivé poloze vzhledem k prsu a nepropadá se, jako při použití klasických kojicích polštářů. Manipulace s My Brest Friend je jednodušší, jeho velikost je ideální. U nás dosud používané polštáře na kojení jsou zbytečně velké a často maminkám spíše při kojení překáží.”


Kojicí polštář My Brest Friend je určen pro kojení dětí  do 2 let. Vyvinul jej americký vynálezce  Andrew Zenoff na popud kamarádky, která  si stěžovala na problémy s polohováním  miminka a bolesti zad při kojení na  běžných měkkých kojicích polštářích. Andrew sestavil tým zkušených laktačních  poradkyň a kojících maminek a dali  se do práce. Následoval dlouhý proces  návrhů a testování. “Nebylo to nic  lehkého, za jeden rok jsme navrhli přes  50 různých prototypů”, přiznává Zenoff.

”Já bych už zpátky  neměnila”, svěřuje se Petra Hlásná,  maminka dnes už osmiměsíčního Šimona (foto).  “Používala jsem klasický měkký kojicí  polštář s kuličkovou výplní. Bylo problematické  udržet miminko ve správné poloze po  celou dobu kojení, malý se mi do  něj propadal, nemohl se správně přisát  a kojení se tak pro mne stávalo  bolestivé, přidaly se i bolesti zad.  Nechtěla jsem kojení za žádnou cenu  vzdát, vždyť je to  to nejlepší, co můžu synovi dát. V tom mě samozřejmě podporovala i moje maminka, pediatrička”,  dodává s úsměvem Petra. My Brest Friend jsem si koupila, když byly Šimonkovi dva měsíce a kojím bez problémů dodnes, kojení se pro nás stalo krásnými a nezapomenutelnými chvilkami a z velké části za to vděčíme právě My Brest Friend. Všem maminkám My Brest Friend vřele doporučuji.”

Celosvětově patentovaný  design kojicího polštáře My Brest Friend  si oblíbily maminky po celém světě,  populární je hlavně v USA, Kanadě,  Austrálii a Západní Evropě. Není tedy  divu, že za dvanáct let své existence   získal řadu prestižních ocenění z řad  jak kojících maminek tak laktačních profesionálů  a stal se nejoblíbenějším kojicím polštářem  laktačních poradkyň. My Brest Friend dnes  používají i v porodnicích, u nás  se s ním můžete setkat například v pražské porodnici FN Motol a FN  Krč. Maminka na něm může začít kojit v polosedě hned po porodu, polštář  drží kolem těla a miminko tak k mamince lehce přikloní. Je také ideální  pro maminky po císařském řezu, kterým  obepnutý nad jizvou na ni netlačí.

Kvalitu a zdravotní nezávadnost  výrobku navíc pro český trh otestoval  nezávislý zlínský Institut pro testování  a certifikaci.  Polštář je vyroben ze speciálního  anatomicky vytvarovaného kusového molitanu  a potahu ze 100% bavlny, který se  dá jednoduše sundat a vyprat v pračce  při teplotě do 40°C.

“Přestože je kojení zcela přirozený proces, často se setkávám s maminkami, které se správnému a efektivnímu kojení musí učit”, dodává laktační poradkyně Zdena Velenská. “My Brest Friend se mi v těchto situacích osvědčil a mohu ho doporučit.”

My Brest Friend je velmi praktickým dárkem pro nastávající maminku!

“Kojicí polštáře My Brest Friend si mohou těhotné ženy přijít vyzkoušet do našich těhotenských kurzů v  pobočkách v Praze a v Říčanech nebo po domluvě během laktační poradny, kterou poskytujeme v našich pobočkách,” řika Simona Lazzari, laktační poradkyně a ředitelka pražské pobočky Studia pro ženy Magdaleny Mikulandové (www.studioprozeny.cz). My Brest Friend můžete vidět na vlastní oči, vyzkoušet a zakoupit také v pražském A centru - aktivní mateřství a rodičovství (www.acentrum.eu).

Více  informací o kojicím  polštáři My Brest  Friend a seznam prodejních  míst najdete na www.mybrestfriend.cz .

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte kojící polštář!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip