Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Děloha jako energetické centrum ženy

Děloha jako energetické centrum ženy

„Děloha je základ ženství,“ vysvětluje mi na odborné konzultaci léčitelka Dominika Špačková. „Často ženy na svých seminářích učím, aby se zkoncentrovaly právě na toto místo a skrz dělohu vnímaly svůj život, své pocity.“doplňuje. „Z duchovního hlediska je děloha samostatná bytost, z toho vycházím. Důležité je se umět vycentralizovat, uvědomovat si v sobě její sílu, což zpravidla bývá lehčí u žen, které již byly těhotné. Ty si lépe umí zaměřit jen na jednotlivý orgán a zároveň si být vědomy samy sebe.“

V děloze, podle léčitelky Dominiky, spočítá obroská síla. Zároveň se – manifestováno na mensturaci – dokáže sama zbavovat všeho nepotřebného. To se dá snadno použít i v běžném životě. „Zkuste něco jednoduchého pro začátek,“ vybízí mě Dominika. „Představte si dvě varianty něčeho, v čem se nemůžete rozhodnout. Vložte je jednotlivě do dělohy a všímejte si pocitů, které z toho máte. Co vám říká? Cítíte se příjemně či si to ani nedokážete představit? Které rozhodnutí cítím lépe? Je jen otázkou času, kdy si navyknete na jemné signály, na nichž můžete stavět svá  šťastná rozhodnutí. Když už víte, co chcete,“ pokračuje, „vložte si tam to přání. Jen jednou, leč do nejmenších detailů. Denně si můžete hladit bříško a být si jistá, že až se to plně vyvine, objeví se to i ve vašem životě.“ usmívá se.

Mě ale spíše zajímá otázka, jak léčit různé gynekologické problémy a zda je možné se zbavit i něčeho negativního skrz dělohu – ať už pocitů či životní situace. „Jistě, gynekologické problémy se dají léčit touto cestou a já jsem toho byla mnohokrát svědkem. Většinou je zapotřebí najít právě onen pocit, co nemoc vyrábí, prožít si ho a s láskou opustit.“ Právě na opouštění starých nepotřebných věcí, vztahů či pocitů může děloha rovněž sloužit jako filtr.

„A ohledně špatných pocitů,“ dodává léčitelka, „víte, jak se zbavit nenávisti? Znám úžasné cvičení. Jde o to si danou osobu či věc k níž cítím vztek či nenávist vybavit jako malé miminko, které žije v našem těle pod srdcem. V tomto případě není možné, abyste k vlastnímu plodu cítila něco jiného než lásku...“ uzavírá naše setkání Dominika Špačková.

Zní to trochu tajemně, ale děloha je tu pro to, aby dávala život něčemu novému, co zplodíme s láskou. A s láskou si můžeme zplodit nejen pozitivní vztah k sobě samé, ale i celý život...

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip