Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Kávový požitek přesně tak, jak jej máte rádi!

Kávový požitek přesně tak, jak jej máte rádi!

Renata Řeháková

Fenoménem ve světě kávovarů se v posledních letech staly přístroje na tzv. kapslový systém. Proč? Příprava je jednoduchá a výsledkem je šálek kvalitní kávy. Benjamínkem této „kapslové rodiny“, který se nedávno objevil na trhu, je kávovar Cafissimo od firmy Tchibo. Jelikož káva Tchibo, díky svému aroma, patří mezi nejprodávanější, byl příchod kávovaru očekáván s netrpělivostí.

Snadno a rychle vykouzlíte v pohodlí domova lahodné kávové speciality jako cappuccino nebo latté macchiato s nadýchanou mléčnou pěnou. Vyberte si některou z pěti druhů kapslí, vzduchotěsně uzavírajících porci čerstvě pražené kávy, vložte kapsli do přístroje a zvolte intenzitu nápoje podle okamžité chuti. Svoji voňavou kávovou kreaci můžete završit kopcem našlehané mléčné pěny, kterou připravíte z čerstvého mléka pomocí parní trysky.

Podlehnou i zarputilí „lógraři“!

Na výběr je pět rozmanitých chutí čerstvě mleté kávy, ukrytých v jednorázových kapslích: Caffe Crema a Caffe Crema Mild ze 100% kávy typu Arabica pro přípravu aromatické kávy se sametovou pěnou, intenzivní a plné Espresso Kräftige Röstung, bezkofeinové Espresso Decaf­fe­inato a velmi jemná a chuťově bohatá káva Brazil Mild. Kapsle jsou vzducho­těsně uzavřené porce kávy, které dokonale chrání podmanivé aroma i bohatou chuť čerstvě pražené kávy a jsou již připraveny k okamžitému použití v přístroji Cafissimo pro přípravu jednoho šálku lahodného nápoje. Barva kapslí odpovídá barvám tlačítek kávovaru, a tak okamžitě víte, které tlačítko máte stisknout pro přípravu dokonalé kávy.

Zvolte si také intenzitu kávového prožitku: stiskněte tlačítko pro překapávanou kávu, caffé crema nebo espreso a přístroj sám nastaví optimální tlak, pod nímž voda projde kávovou kapslí.

Svůj šálek kávy můžete korunovat pěnou z čerstvého mléka. Stačí ponořit parní trysku do nádoby s malým množstvím čerstvého mléka a nádobou chvíli kroužit. Výsledkem bude hedvábně jemná, nadýchaná pěna jako v dobré kavárně.

Cena přístroje je 2.490 Kč a balení s deseti jednorázovými kapslemi zakoupíte    za 69,90 Kč v obchodech Tchibo v nákupních centrech větších měst. Aktuální seznam obchodů Tchibo naleznete na www.cafissimo.cz.

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte kávovar Cafissimo!

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip