Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Není žehlička jako žehlička

Není žehlička jako žehlička

Redakce Babinet

Neexistuje snad domácnost, ve které byste nenašli žehličku. Je to „pomocník“ od kterého očekáváme stoprocentní výkon, jelikož většina z vás dobře ví, jak je žehlení vyčerpávající činnost a nikdo z nás mu proto nechce věnovat více času než je nutné. Při výběru nové žehličky tak chtějte opravdu kvalitu.

Značka Rowenta slaví v tomto roce sto let od svého založení. Svou první žehličku uvedla již v roce 1919 a se svou dlouholetou historií inovací s německou precizností a kvalitou se řadí mezi průkopníky v této oblasti. Není tomu jinak ani u nové žehličky Rowenta Steamium DW9000, která představuje technicky i designově vyspělou žehličku s maximální péčí o vaše prádlo. Samotný název napovídá, že základem všeho je pára (z anglického steam). V porovnání s běžnými napařovacími žehličkami nabízí Rowenta Steamium s funkcí „Steam force“ o 30% vyšší průnik páry do nitra tkanin. To zajišťuje efektivní zvlhčení žehlené látky a tím pádem snadnější žehlení. Speciální světelná kontrolka indikuje zvolenou tkaninu pro žehlení a funkce „autosteam control“ automaticky nastaví sílu páry na základě zvolené tkaniny. Samozřejmostí u všech modelů je funkce páry navíc, pokud žehlíte nepoddajné tkaniny a záhyby. Nabízí variabilní páru až 50g/min a nejvyšší parní ráz na trhu až 200g/min .

Vybrané modely nabízejí speciálně vyvinuté žehlicí desky:

Microsteam – 400 napařovacích otvorů pro perfektní distribuci páry, ultra úzká špice pro přesné žehlení, vysoce odolná proti poškrábání. Speciální povrchová úprava Platinium se základem z nerezové oceli (model DW9040) zajišťuje výjimečnou odolnost proti poškrábání a životnost.  Navíc také perfektní kluznost, ochranu žehleného prádla, snadnou údržbu a extra tvrdý povrch. Dalšími benefity jsou funkce svislé napařování ideální pro žehlení vyrovnání jemných tkanin či záclon, anti-drip systém proti odkapávání, extra vysoký výkon až 2600W zajišťující rychlé nahřátí a stabilní teplotu žehlicí desky při žehlení, zabudovaná odvápňovací kazeta, samočištění, které může až 2x prodloužit životnost žehličky, kropení, extra-objemná nádržka na vodu 320ml, šňůra 2,5 metrů a pohodlné držadlo.

 Navíc je Rowenta Steamimum v unikátním moderním a sofistikovaném designu, který celý výkon jen podtrhuje. Barevná škála nabízí barvy, jako jsou barmská červeň a indická čerň. Rowenta Steamium je v prodeji od září 2009 za 3.499 Kč (DW9040) a 3.199Kč (DW9020).

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip