Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Cesta fotografie kolem světa za 80 vteřin

Cesta fotografie kolem světa za 80 vteřin

Redakce Babinet

Cit pro detail a kompozici, kvalitní fotoaparát a dostatek paměti na kartě, to všechno je připraveno. Stojíte uprostřed novozélandské divočiny a papoušek vám přelétá nad hlavou. Podařilo se vám zmáčknout spoušť v ten pravý okamžik.

Pěkných fotek už máte celou řádku a chcete se o ně podělit s rodinou a přáteli doma. Jenže, jak to učinit, když fotíte opravdu kvalitně a každá fotografie má několik megabytů? Stahování by zabralo příliš mnoho času. Musíte počkat, až fotografie přivezete v batůžku. Toto platilo v České republice do letošního května. Od té doby je za mimořádně výhodných podmínek k dispozici jiný, výrazně rychlejší typ připojení, kterým je symetrické připojení - SHDSL.

Stačí, aby vaše domácnost či kancelář byla v dosahu signálu a kvalitní fotky přiletí přes všechny oceány do vašeho počítače během pár chvil. Jednoduše lze rozdíl mezi klasickým ADSL a SHDSL přirovnat k úrovni tenisového zápasu, když na jedné straně bude Roger Federer a na druhé průměrný hráč. ADSL je asymetrické a v našem srovnání je tím průměrným hráčem. Ani světová jednička nic nezmůže a úroveň zápasu bude odpovídat nejlepším výkonům průměrného hráče. SHDSL je v tomto ohledu vyrovnané a data proudí oběma směry ve stejném objemu a rychlosti.

„Až dosud bylo v Čechách symetrické připojení téměř výhradně výsadou firem. Důvodem byla příliš vysoká cena a neadekvátní možnosti využití. Inspirovali jsme se zahraničním a přinesli českým domácnostem symetrické připojení za dostupných podmínek,“ říká Aleš Zeman, předseda představenstva společnosti Volný.

Proč oblétat svět v co nejkratších časech, když z něj přitom uvidíte neidentifikovatelnou šmouhu měnící možná barvu podle toho, zda je pod vámi oceán, poušť nebo hory. Výhod technologického pokroku je tolik a přitom jen máloco kvalitu života opravdu zlepšuje.

Chceme objevovat exotická místa a zároveň toužíme být se svými blízkými. Tato možnost nyní existuje a věřte, že je to nesmírně zvláštní a povzbudivý pocit, když tisíce kilometrů zmizí a povědomá tvář se objeví před vámi na monitoru. Další a možná ještě výrazně větší radost z SHDSL bude mít každý, kdo v práci nebo soukromí využívá video konference.  

V takovém případě je důležité dbát dobrého vzhledu a dalších zásad videohovorů s ostrým obrazem. Vidět totiž může být skutečně všechno.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip