Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Výstava zlata Inků nabídne v září přednášky

Výstava zlata Inků nabídne v září přednášky

Redakce Babinet

Cyklus čtyř přednášek o starém i současném Peru nabídne návštěvníkům od 9. do 30. září výstava Prokletí zlata – 1000 let zlata Inků, pořádaná v Nejvyšším purkrabství Pražského hradu.

Výstava přibližující fantastické bohatství i napínavou historii starověkých andských národů měla původně končit v květnu, pro velký zájem veřejnosti byla však prodloužena až do 31. října.

 Přednášky proběhnou vždy ve středu od 17ti hodin v kinosále v Nejvyšším purkrabství, vstupné je 90Kč a zahrnuje zároveň i prohlídku výstavy. Ta bude při této příležitosti otevřena až do 19ti hodin.

 Cyklus zahájí 9. 9. kurátorka výstavy doc. Markéta Křížová PhD. přednáškou Čeští misionáři u Indiánů, doplněnou poutavým obrazovým materiálem. O týden později 16. 9. si přijdou na své zájemci o incký jazyk: Mgr. Vlastimil Rataj uvede přednášku s názvem Jazyk Inků v současném Peru, kterou přítomní uslyší přímo z nahrávky. Na téma naváže  23. 9. PhDr. Olga Vilímková s příspěvkem Inkové dnes: Život Indiánů v horách Peru,  doplněným pestrou fotodokumentací. Cyklus uzavře 30. 9. Mgr. Sylva Květinová přednáškou Zkušenosti z archeologického výzkumu na peruánském pobřeží, která své zážitky doplní fotografiemi.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip