Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Tip na sport a relaxaci v horách?

Tip na sport a relaxaci v horách?

Redakce Babinet
  • Luxusní, a zároveň přátelské prostory na kraji Harrachova, pár kroků od Mumlavských vodopádů
  • Sport – squash, indoor golf, fitness, …
  • Relax – sauna, masáže, vířivka, bazének, …
  • Restaurace s letní terasou a bar v horním patře komplexu
  • Ubytování v nových apartmánech naproti sportcentru

Na české hory začínají během léta více jezdit návštěvníci, kteří v minulosti navštěvovali spíše hory zahraniční. Důvodem jsou rok od roku kvalitnější služby v oblasti ubytování a doprovodných služeb. „Letošní léto mám co se týče ubytovacích kapacit obsazeno již ze 70 %, což je na těžké ekonomické časy úspěch. Rekreanty u nás lákájí 300 metrů vzdálené Mumlavské vodopády i bohaté sportovní
a wellness vyžití, které si pochvalují také firemní zákazníci a sportovní kluby,“ říká Jan Stejskal z harrachovského komplexu Sportrelax 007.

Areál Sportrelax 007 vyrostl na úplném kraji Harrachova teprve nedávno na návrh studia H+H architekti. Pod jejich taktovkou vyrostly zbrusu nové bytové domy, které jsou dřevěné, a skvěle tak ladí s okolní přírodou, a samozřejmě i budova nového sportcentra, která svým vzhledem rozhodně zaujme, a to v tom nejlepším slova smyslu.

Sportrelax svým hostům nabízí luxusní prostory, kterým dominují čisté linie a jsou charakteristické spoustou světla, jež proniká dovnitř. Vybrat si lze z bohaté nabídky sportů – k dispozici jsou dva kurty na squash (případně wallyball), trenažér pro indoor golf, prostorná posilovna či stůl na populární stolní tenis. K zapůjčení je připraveno i veškeré potřebné příslušenství.

A protože po namáhavém pohybu je nezbytné se důkladně zregenerovat, bylo pamatováno i na velkorysé wellness zázemí, jehož design vám v Harrachově doslova vyrazí dech. Začít můžete třeba saunou a pokračovat masážemi. Ze sauny se dá vyjít rovnou na čerstvý vzduch – do prostoru chráněného zdmi budovy, ovšem se střechou tvořenou pouze dřevěnými trámy s velkými rozestupy. A co může být po horku v sauně lepšího než horský vzduch? Relaxovat je možné také v zajímavě osvětlené vířivce či bazéncích s vyhřívanou nebo ledovou vodou. A pokud náhodou zrovna nesvítí sluníčko, je možné ohřát se v soláriu.

Před několika měsíci se ve Sportrelax 007 navíc otevřela restaurace 007 s prostornou grilovací terasou. V restauraci najdete kromě příjemné obsluhy zajímavý výběr ze světové, ale i klasické české kuchyně a vychlazené pivo či kávu Illy k tomu. Restaurace je nekuřácká, ale kuřáci nemusejí panikařit – kouřit lze v baru 007, který je ve stejném patře jako restaurace. Navíc bar disponuje špičkovou audiotechnikou, k dispozici je i plazma i projektor s plátnem.

Poblém není v Harrachově ani s ubytováním. Pokud se chcete zdržet, je možné rezervovat si jeden z apartmánů v nových bytech hned naproti sportcentru. „Spojení restaurace, apartmánů a luxusního zázemí poskytuje ideální podmínky pro dovolenou, firemní akce či soustředění sportovních klubů. Volných termínů tak rychle ubývá,“ říká Jan Stejskal ze Sportrelax 007.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip