Babinet.cz  /  Magazín  /  Volný čas  /  Chystáte se na vodu?

Chystáte se na vodu?

Redakce Babinet

Rozhodli jste se letos vynechat lenošení na chatě, chalupě či u moře a vyrazit na některou z českých řek? I když počasí není zrovna ideální na dovolenou na vodě, ale i tak vás to neodradí, je potřeba naplánovat jídelníček a s ním pokrmy, které by měly být jednoduché na přípravu.

 V obchodech je dnes již spousta kvalitních potravin, které jsou na dovolenou u vody velmi vhodné.

Zejména na dlouhých cestách oceníte kvalitní balené pečivo. Takové, které při přepravě neztratí tvar, v batohu nezabere velké místo a zároveň je dobře stravitelné. Zejména takovým náročným cestovatelům pekárny Penam nabízejí například žitný chléb Moskva, který obsahuje lehce stravitelné žito. Zároveň má praktický tvar vhodný právě pro cestování a vydrží déle čerstvý.

Na vodu, určitě též oceníte trvanlivé masné výrobky. Mezi tradičně „výletnické“ uzeniny se nepochybně řadí trvanlivé salámy.

Mezi výletníky v tuzemsku patří mezi nejoblíbenější - jak už sám název napovídá - Turistický salám. Pod značkou Maso Planá je letos na trhu jak v tradičním, tak i v převazovaném balení, které je praktické právě při výletech mimo domov. Turistický salám od Maso Planá je při výrobě tepelně opracován a zbaven vody zasušením, díky čemuž je docíleno vysoké trvanlivosti a zachovaná vysoká energetická hodnota dodává organismu sílu. Velice praktické jsou i vakuově balené výrobky, které vydrží několik dní i mimo lednici. Širokou nabídku těchto salámů má ve svém portfoliu značka Kostelecké uzeniny (např. výrobek Kostelecká vysočina).

Rychlá večeře nebo „zobání“ k pivu u ohně k létu nepochybně patří. Proto u vás určitě nesmí chybět výrobek v konzervě (např. Šunkové koleno), oblíbení „Utopenci“ nebo konzervované párky v nálevu. Navíc je díky praktickému balení můžete skladovat i několik měsíců.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip