Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Imunita se rodí z česneku

Imunita se rodí z česneku

Redakce Babinet

Dnešní hektické životní tempo klade stále větší nároky na náš organismus. Lidé se musejí potýkat především s nadměrnou psychickou zátěží, což se odráží na jejich permanentní únavě a větší náchylnosti k chorobám.

Srdeční onemocnění, mozková mrtvice, rakovina či diabetes jsou stále častějšími zdravotními komplikacemi lidí z rozvinutých zemí. Proto je dnes mimořádně důležitá prevence, budování vlastní imunity, tedy jakési vnitřní schopnosti člověka bránit se neduhům a nemocem.

Imunitu je třeba cíleně zvyšovat. Slouží k tomu nejen cvičení či otužování, ale také správná strava, neboť celá řada potravin obsahuje zdraví prospěšné látky. Ze všech přírodních léčivých produktů má unikátní postavení česnek, na čemž se shoduje jak laické lidové léčitelství, tak i odborná lékařská věda. Podobné všeléky sice často budí pochybnosti skeptiků, ale česnek je skutečně mimořádnou výjimkou.

Mechanismus léčivých vlastností česneku je třeba hledat v jeho biochemii. V česneku se nachází vzácná, těkavá látka allicin, která patří k hlavním účinným látkám v česneku. Pozoruhodná je jeho antibiotická aktivita, která je 50krát vyšší než u penicilinu. Výhodou oproti běžným antibiotikům je fakt, že lidský organismus si na přírodní látky s antibiotickým účinkem, nevytváří rezistenci. Stejný účinek vykazuje i obsahová látka orlicin.

Jedinečná látka allicin stojí za výjimečnými účinky doplňku stravy Allivictus, který dokáže velmi účinně zvyšovat naši imunitu. Společně s ostatními látkami, jako jsou například adenosin, flavonoidy, ajoen, vitamíny A, B1, B2, B3, B6 a B12 a minerální látky Mg, Fe, Mn, Cu, Ca, Se, tvoří Allivictus ojedinělý komplex vysoce účinných, zdraví prospěšných látek, a jeho dlouhodobé užívání dokáže zabránit vzniku celé řady nemocí. Tento komplex nazýváme Allicin Active Complex AAC.

Česnek obsahuje téměř 400 různých léčivých a lidskému organismu prospěšných složek, mimo jiné je jedním z nejúčinnějších přírodních antioxidantů. Česnek má silné protizánětlivé, antibakteriální a antivirotické účinky, které jsou známy odpradávna. Pomáhá v boji s alergiemi a ekzémy, ale také pozitivně působí jako prevence před nachlazením či chřipkou. Česnek pomáhá při astmatických potížích, dokáže zabránit onemocnění žaludku a vzniku žaludečních vředů, je prospěšný pro diabetiky i pro pacienty s vysokým tlakem.

Allivictus je vyzrálý česnekový extrakt, česneková lihová tinktura. Vyrábí se výhradně ručním zpracováním bez použití kovových nástrojů a neobsahuje žádné chemické látky ani aditiva. K jeho výrobě je použito zvláštní odrůdy českého a slovenského česneku „nepaličáku“, který není kontaminován žádnými cizorodými látkami. Allivictus se vyrábí výhradně z českých a slovenských surovin, neobsahuje žádné další látky, tedy ani konzervanty. Kvůli důrazu na kvalitní suroviny se vyrábí pouze limitovaná produkce. Allivictus se vyrábí podle tibetské receptury ze 13. století, je registrován Ministerstvem Zdravotnictví a má certifikaci Státního zdravotního ústavu.Firma Ecoton, výrobce Allivictu, má s výrobou unikátního preparátu již deset let zkušeností. Allivictus je možné zakoupit prostřednictvím e-shopu na webových stránkách společnosti nebo ve vybraných lékárnách

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Terulinka
6.10.2014 10:51

Česnek můžu, takže to je dobré vědět. Mám ho ráda i jen tak nakrájený na chlebu se salámem třeba. Jenže nemám čas ho pořád tak jíst, a v práci už vůbec ne, určitě si pak dokážete představit ten super dech, takže beru ještě tobolky Hlívy ústřičné 800mg, ta je super, mám s ní jen pozitivní zkušenosti. Hlavně už nejsem tolik náchylná na rýmu a bolení v krku.

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip