Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knižní novinky nakladatelství Egmont

Knižní novinky nakladatelství Egmont

Redakce Babinet

Jak Obelix spadl do druidova kotle, když byl malý

Goscinny-Uderzo

Jednoho dne musí pravda vyjít najevo. Jednoho dne se lidstvo konečně musí dozvědět to tajemství, jež ho udržuje v napětí přes dva tisíce let.

Každý sice ví, že Obelix spadl do kotle s kouzelným lektvarem, když byl malý, ovšem nikdo netuší, jak se to stalo. Nyní nadešla ta pravá chvíle! A vzhledem k tomu, že v té temné záležitosti měl prsty také Asterix, požádali jsme ho, aby nám všechno vylíčil. Tak tedy, fiat lux!, jak (možná) říkali staří Římané, neboli „budiž světlo“!

Rozměr:215x285 mm, brožované.

Medvídek Pú:Nejkrásnější dárek

Walt Disney

Medvídek Pú a jeho kamarádi se každý den ve Stokorcovém lese naučí něco nového. Třeba že udělat někomu radost dárkem je mnohem lepší než dárek dostat, že každý je něčím výjimečný nebo proč je důležité umět se dělit s kamarády.

Rozměr:193x193 mm, vázané.

Nejkrásnější pohádky bratří Grimmů

Sbírka třinácti nejoblíbenějších pohádek bratří Grimmů. Původní verze jsou citlivě převyprávěny, vytištěny velkým, dobře čitelným písmem a doprovázeny spoustou barevných ilustrací, aby se do čtení s chutí pustili i malí začátečníci.

Rozměr:195x265mm, vázané.

Star Wars Setkání v mlze. Kniha povídek

Timothy Zahn, Michael A. Stackpole, Aaron Allston, James Luceno... to jsou jen někteří z vynikajících autorů sci-fi, jejichž povídky na vás čekají v této antologii. Sbírka byla sestavena exkluzivně pro české vydání z těch nejlepších oficiálních povídek a novel, které se odehrávají před filmovou Epizodou IV. Velká část příběhů je proto zasazena do doby klonových válek, nechybí ovšem ani několik povídek z éry čerstvě zrozeného Impéria.

Většina povídek vyšla původně časopisecky v magazínech Star Wars Adventure Journal a Star Wars Insider, řada z nich tedy vychází knižně vůbec poprvé. Potkáte v nich spoustu známých postav včetně Obi-Wana Kenobiho, Anakina Skywalkera, Dartha Sidiouse a Dartha Maula, Aayly Secury či budoucího velkoadmirála Thrawna, ale i množství méně známých, ovšem neméně zajímavých hrdinů, jako jsou řadoví vojáci bojující v první linii, zbabělý republikový účetní Joram Kithe, který se bezděčně stane tajným agentem, nebo odvážný policejní důstojník Hal Horn.

Rozměr: 105x175, brožované.

Tomáš, Edward a slavnost

Milé leporelo pro nejmenší děti o jejich oblíbeném kamarádovi Tomášovi a dalších mašinkách z ostrova Sodor.

Rozměr: 158x158 mm, leporelo.

Tomáš a pomocník Henry

Milé leporelo pro nejmenší děti o jejich oblíbeném kamarádovi Tomášovi a dalších mašinkách z ostrova Sodor.

Rozměr: 158x158 mm, leporelo.

Tomáš, Bertie a rozbitá trať

Milé leporelo pro nejmenší děti o jejich oblíbeném kamarádovi Tomášovi a dalších mašinkách z ostrova Sodor.

Rozměr: 158x158 mm, leporelo.

Tomáš a drak

Milé leporelo pro nejmenší děti o jejich oblíbeném kamarádovi Tomášovi a dalších mašinkách z ostrova Sodor.

Rozměr: 158x158 mm, leporelo.

Hádej a vybarvuj s Tomášem 1

Ahój! Mašinka Tomáš a jeho kamarádi vám na první měsíc prázdnin připravili spoustu úžasných hádanek, bludišť, doplňovaček a puzzlů.

Rozměr:210x280 mm, brožované.

Bořek Stavitel. Příběhy ze Slunečnicového údolí 3

Ahoj, kamarádi! Bořek Stavitel a jeho stroje vám posílají mnoho pozdravů ze Slunečnicového údolí a také pět úplně nových příhod. V této knize si můžete přečíst třeba o tom, jak Béďa s Bohoušem stavěli pekárnu pro pana Makaroniho, co užitečného objevil strašák Hugo, jaké trampoty si prožil červený náklaďáček Pavlík při svém prvním dni v práci, jak se nové mlékárenské auto Tonda bálo, že si ve Slunečnicovém údolí nenajde žádné kamarády, a jaké překvapení všem přichystala Micka.

Rozměr:195x265 mm, vázané.

Drazí zesnulí. Vědátoři a jejich šílené objevy

Dr.Mike Goldsmith

O několika slavných vědcích už jste nejspíš slyšeli, třeba o Galileu Galileiovi, Isaaku Newtonovi nebo Charlesu Darwinovi. V této knize najdete senzační příběhy ještě dalších šesti vědců. Necháme vás nahlédnout do jejich tajných deníků a umožníme vám zjistit neuvěřitelné věci o jejich šílených objevech, které měly hluboký vliv na celé lidstvo. A přestože už jsou všichni dávno mrtví, uvidíte, že nás ještě stále mají čím překvapit.

Rozměr: 127x197 mm, brožované.

Šíleně divocí andílci

Thomas Brezina

Smějí se andělé líbat? Pro třináctiletou Vicky je odpověď nad slunce jasná: rozhodně!

Jeden takový anděl stojí tajemný a opuštěný v celé své kráse mezi vysokými stromy na starém hřbitově. Jeho jemně tvarované mramorové rty přímo vybízejí k polibku. Kdo by dokázal odolat? Vicky určitě ne.

Když ale chladný kámen pod jejím polibkem procitne, všechno se nadobro změní! Svůdný anděl jí totiž předá nejen část svých neobyčejných schopností, ale také své poslání. V tomto zápase nadpozemských sil však Vicky nezůstane dlouho sama. Jeden „nepřítel“, znepokojivě záhadný a přitom nesmírně přitažlivý, ji vyzve k tanci.

Rozměr:130x206 mm, brožované.

Doba ledová 3. Úsvit dinosaurů. Kniha se samolepkami

Kniha plná samolepek s hrdiny z prostředí pod bodem mrazu, kteří se vrací, aby zažili další neuvěřitelné dobrodružství, tentokrát v příběhu nazvaném Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů.

Hraničářův učeň . Kniha pátá. Výkupné za Eraka

John Flanagan

Skandijský oberjarl Erak podnikne nájezd na pobřeží pouštní země Aridy, přitom je však prozrazen, zajat a uvězněn. Jeho zástupce Svengal se proto vypraví do Araluenu a požádá o pomoc. Halt a Will se nabídnou, že se vypraví se Svengalem do Aridy a přivezou výkupné, jenže má-li být jejich cesta úspěšná a Erak osvobozen, potřebují mít s sebou osobu z královského rodu. Princezna Kassandra – nebo Evanlyn, jak ji zná Will – tedy přemluví svého otce, aby jí dovolil odplout na jih. K výpravě se ještě připojí Horác a Gilan, aby byla dostatečně zajištěna princeznina ochrana.

Ale dostane se naše šestice statečných přes poušť, kterou obývají znesvářené kmeny a kde na každém kroku hrozí neznámá nebezpečí, k Erakovi včas

Rozměr:127x198mm, vázané.

Ovečka Shaun: Pizza až do domu – Farmářova neteř

První kniha příběhů ovečky Shaun podle oblíbeného britského seriálu, který vysílá Česká televize. V prvním příběhu si ovce dojedou v přestrojení do města pro pizzu, ve druhém musejí čelit nebezpečným nápadům farmářovy darebácké neteře.

Rozměr:190x255 mm, vázané.

Můj příběh. Titanic. Deník anglické dívky z roku 1912

Ellen Emerson Whiteová

V knihách nové edice Můj příběh si mohou čtenáři přečíst fiktivní deníky svých vrstevníků, kteří právě procházejí zlomovými okamžiky života. Jejich osudy se odehrávají na pozadí událostí, které vstoupily do světových dějin.

První kniha nazvaná Titanic je deníkem Margaret Anne, která sní o tom, že jednoho dne opustí sirotčinec a vydá se do světa. Nemůže uvěřit svému štěstí, když si ji bohatá paní Carstairsová vybere jako doprovod na cestě do New Yorku – na palubě obrovského parníku Titanic…

Rozměr: 124x197 mm, brožované.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip