Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Kniha: Bez slitování

Kniha: Bez slitování

Redakce Babinet

Liba Švrčinová-Cunnings

Bez slitování

(Drama rodinné msty)

Výjimečný příběh skutečného zločinu, který změnil zákon ve prospěch oběti. Zločin chladnokrevně spáchal otec psychopat na svých nic netušících dvou dětech.

Kniha je příběhem normální rodiny, rodiče jsou Češi, kteří po sovětské okupaci emigrovali z Československa. V Kanadě se seznámili a vzali; narodily se jim dvě krásné zdravé děti, chlapec Pavlík a holčička Elunka. Zpočátku běžný příběh, avšak zasazený do obtížných podmínek života v emigraci, se postupně rozvíjí v rodinné drama.

Matka je nesmírně obětavá, schopná a milující. Otec má zřejmě vrozené předpoklady duševní choroby; po opakované ztrátě zaměstnání již nové nehledá a vinu za svůj neúspěch vytrvale svaluje na své okolí. Narůstá u něj zloba, nenávist, agresivita. Není schopen vytvořit si vztah ke své rodině a postarat se o ni a izoluje se. Ze msty promyslí a spáchá dvojnásobnou brutální vraždu…

Událost ve své době otřásla veřejností nejen v Kanadě, ale i ve Velké Británii a v Západním Německu a vyvolala diskuzi a později též úpravy některých právních ustanovení týkajících se pohřešovaných dětí.

3. svazek edice VICTIMA

1. vyd., váz. s přeb., formát 145x205, 256 stran + 8 stran fotopřílohy, 259 Kč

ISBN: 978-80-7425-002-6 EAN: 9788074250026

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip