Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  U koho si vzít hypotéku? Brokerská společnost nebo banka?

U koho si vzít hypotéku? Brokerská společnost nebo banka?

Redakce Babinet

Chcete koupit byt a hledáte co nejrychlejší variantu jak sehnat potřebné peníze? Máte dvě možnosti. Pokud disponujete dostatkem volného času, pak si sjednejte schůzky v několika hypotečních bankách a požádejte je, ať Vám předloží nabídku. V dnešní době ekonomické krize se totiž podmínky mohou případ od případu výrazně lišit a již neplatí, že nabídky se vesměs vyrovnají.

Musíte ale počítat s tím, že Vám tato akce zabere hodně volného času, řádově desítky hodin. Elegantnější a časově méně náročnou variantou je obrátit se na specialisty – hypoteční makléře. „Hypoteční makléřské firmy znají nabídky a speciální akce jednotlivých bank a dokáží pro klienta zajistit ty nejvhodnější možné podmínky. Aktuální je to zvlášť dnes, kdy se zpřísnila pravidla pro udělování hypoték a kdy některé z bank již neposkytují financování na sto procent ceny kupované nemovitosti,“ říká Robert Tomeš, ředitel hypotéční makléřské společnosti Clever CZ.

Pokud by se totiž nepodařilo získat všechny požadované prostředky z hypotéky, makléřská společnost dokáže klientovi zajistit zbytek prostředků na nemovitost z úvěru ze stavebního spoření. „Klientům tak z jednoho místa dokážeme vyřešit financování nemovitosti i v době ekonomické krize,“ doplňuje Tomeš.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip