Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Protěž: Křehká květina se silnou duší

Protěž: Křehká květina se silnou duší

Redakce Babinet

Říká se, že protěž vznikla z mladé ženy, která našla svého muže mrtvého na alpském svahu a v zoufalství se rozhodla zůstat a zemřít s ním. Z jejího těla se zrodila tato krásná bílá květina. Romantická legenda by mohla vysvětlovat její krásu a křehkost bílé sochy, kterou vytvořila Matka příroda, a zároveň odhodlanost a kuráž.

Jejím přirozeným prostředím jsou vlastně vysokohorské (1800 m až 3000 m) slunečné suťové stráně s velice malou vlhkostí a náhlé změny teploty (silné slunce během dne, chladný vítr v noci) jsou výrazné a časté: jenom květina se silným duchem může obstát v tomto těžkém prostředí a klimatických podmínkách a přitom si zachovat svoji čistou krásu.

Není divu, že výtažek z čerstvé protěže může poskytnout přirozený koktejl látek, které účinně bojují s volnými radikály, vysoce reaktivními molekulami, které vznikají vlivem okolního prostředí, jako je UV záření, kouř z cigaret a škodliviny. Volné radikály jsou primární příčinou stárnutí. Kvůli prevenci poškození jimi obsahují kosmetické produkty antioxidanty.

Jeden z nejúčinnějších antioxidantů

Faktor ochrany před volnými radikály (RPF) označuje kosmetické produkty, které působí proti volným radikálům. RPF vychází z metody prováděné in-vitro a představuje objektivní měřítko, protože nám umožňuje vzájemné porovnání produktů s antioxidačními účinky. Výtažek z čerstvé protěže se nejčastěji porovnává s kyselinou askorbovou, nejběžnější látkou používanou v kosmetických produktech pro boj s volnými radikály.

Výsledky uvádějí, že výtažek z protěže (GC) je 1,35krát účinnější antioxidant než vitamin C (kyselina askorbová). Vědci zjistili u výtažku z čerstvé protěže velice vysoký RPF (286), pomocí kterého chrání pokožku před pobytem na slunci (prevence) i po něm (léčba) ve formě přípravků proti stárnutí pokožky. V kombinaci se slunečními filtry posiluje přirozené ochranné vlastnosti pokožky.

Odpovězte na jednoduchou otázku a vyhrajte krásné ceny!

Společnost Zepter Cosmetics za vámi přichází s ucelenou řadou pro vaši pokožku s výtažkem královny květin - alpské protěže, kosmetickou řadou Swiss Nature.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip