Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  V neděli vypukne festival Kašpárkohraní, vstup bude zdarma!

V neděli vypukne festival Kašpárkohraní, vstup bude zdarma!

Redakce Babinet

KDY: neděle 14. června od 12 do 20 hodin

KDE: Obora Hvězda, Praha 6

• turnaj v kuličkách pro veřejnost s hercem Jiřím Mádlem

• kapela Kryštof se speciálním akustickým setem pro děti

• Petr Skoumal a Divadlo v Dlouhé (Kdyby prase mělo křídla)

• koncert Kašpárek v rohlíku a hosté

• The Tap Tap a Matěj Ruppert + Dan Bárta

• pražská premiéra představení Kašpárek v rohlíku 2 – Navždy aneb show must go on...

• sportovní workshopy pro děti s profesionálními trenéry: fotbal s AC Sparta Praha, tenis s I. ČLTK, ragby s RC Tatra Smíchov

• sochařská dílna s atelierem AVU Jaroslava Róny...

... a mnoho dalšího!

První ročník dětského festivalu Kašpárkohraní proběhne v neděli 14. června v Oboře Hvězda. Vstup na festival je zdarma a zahrnuje i volný vstup do stálé expozice letohrádku Hvězda. Návštěvníci festivalu budou mít unikátní příležitost zúčastnit se turnaje ve cvrnkání kuliček s hercem Jiřím Mádlem, na jehož přesná pravidla dohlédnou zástupci Českého kuličkového svazu.

Organizátoři festivalu myslí na všechny věkové kategorie: připraven je koncert kapely Kryštof či kapely The Tap Tap s Danem Bártou a Matějem Ruppertem, nejmladší návštěvníky jistě otěší koncert Kašpárka v rohlíku s hosty Blankou Šrůmovou a Márdim a samozřejmě pražská premiéra divadelního představení Kašpárek v rohlíku 2 – Navždy aneb show must go on... Milovníci sportu se budou moci zúčastnit fotbalového workshopu s trenérem AC Sparta Praha Jaroslavem Vavříčkem, kurzu tenisové obratnosti s reprezentačními trenéry I. ČLTK či na ragby s RC Tatra Smíchov. Součástí sportovního programu bude i autogramiáda za účasti Martina Frýdka, bývalého hráče Sparty a reprezentace ČR.

Chybět nebude průvod obřích masek, sochařská dílna s atelierem Jaroslava Róny, malování s Lenkou Procházkovou, keramická či kovářská dílna. Naučný program zase děti seznámí s udržováním a obnovou lesa v Oboře Hvězda. Ve Stanu Rádia Bonton bude dětem i jejich rodičům umožněno vyzkoušet si opravdové moderování v rádiu a nahrát si vlastní moderátorský vstup, který bude odvysílán v průběhu akce.

Atmosféru festivalu doplní bohatý sortiment tradičního českého občerstvení, nápoje, zmrzlina a sladkosti za dostupné ceny. Festival se koná za každého počasí.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip