Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Nechte si umýt sklo a přispějte tak na pomoc nemocným leukémií

Nechte si umýt sklo a přispějte tak na pomoc nemocným leukémií

Jan Žáček

O víkendu 12. – 14. června 2009 již pojedenácté spojí síly stovky dobrovolníků z řad starších skautů a skautek v rámci akce KAPKA. Pod heslem „Společně proti leukémii“ budou pracovat na čerpacích stanicích po celé ČR, aby tak pomohli lidem s nemocemi krvetvorby.

KAPKA 2009 je celostátní humanitární akce probíhající 12. – 14. června 2009, kterou pořádají skauti a Nadace pro transplantace kostní dřeně. Jejím cílem je upozornit veřejnost na problémy lidí postižených nemocemi krvetvorby, na možnost přihlásit se do Českého národního registru dárců dřeně a v neposlední řadě také získat finanční prostředky určené k rozši¬řování registru.

Během minulých ročníků KAPKY se podařilo skautům a skautkám vybrat již více jak šest milionů korun. „Nemalým dílem přispěl k tomuto výsledku minulý ročník probíhající ve 43 městech, kdy se podařilo shromáždit více jak 600.000 korun. Kapka bude letos probíhat v 65 městech a obcích, ve kterých bude 800 dobrovolníků na více než 170 čerpacích stanicích po celé republice umývat projíždějícím řidičům skla automobilů a nabízet možnost příspěvku do zapečetěných kasiček“, uvádí koordinátor projektu Martin Hájek.

„Kapka pro mě není jen sbírkou na čerpacích stanicích. Myslím, že všichni skauti kteří se jí účastní, by měli mluvit o účelu Nadace pro transplantace kostní dřeně i Českého registru dárců kostní dřeně, protože jde o důležitou věc,“ odpovídá na dotaz proč se do sbírky zapojuje Veronika Šerá, skautka ze Vsetína.

Skautské hnutí, které má na celém světě přes 40 milionů členů a prošlo jím přes půl miliardy lidí, mezi Čechy mnoho významných osobností, oslavilo v roce 2007 sto let od začátku své existence a je tak nejvýznamnější organizací pro trávení volného času dětí nejen v ČR ale i ve světe. Skauti mají přes 45.000 členů v celé ČR.

Mediální partnerem projektu je Zelená vlna, partnerem projektu je Centrum pojištění.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip