Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Open Tantra pro ženy

Open Tantra pro ženy

Hana Kasalová

Věřím, že každá z vás zná význam anglického slovíčka "open". Nicméně jelikož jsme na místních českých okruzích, tak přidám jeho český překlad. "Open" znamená otevřený. Ve spojení s Tantrou to znamená, že se jedná o velice otevřený, dá se říci až důvěrný seminář pro ženy. Zúčastnila jsem se ho 11. května a jelikož ve mě stále doznívá, tak bych se s vámi ráda podělila o svoji zkušenost.

Vítá nás mladá žena, která se představuje jako Gábi, lektorka Tantry. Září jí velké modré oči, doširoka se usmívá, vyzařuje z ní pohoda a životní spokojenost.

Sešlo se nás šest. Šest mladých žen, kterým také září oči, ale tak nějak jinak než Gábi. Naše oči jsou zvědavé, plné očekávání, možná také trochu stydlivé, nevíme co nás tady čeká, možná se budeme muset s něčím utkat. To neznámé nás dráždí, ale zároveň cítíme možná trochu příjemného vzrušení, strachu z neznámého, jemné obavy typu "budu to umět?". Další důvod, který nás sem táhne, je společná ženská energie. Kde jinde se nám podaří být pouze obklopeny ženami, které mají jediný cíl? Jedna z přítomných také přiznává, že se neustále pohybuje v mužském kolektivu a ženy jí evidentně chybí. Jedná se o smyslnou blondýnku, která už na škole měla učitele, ne učitelky, muži jí také obklopovali v době jejích studií a nezměnilo se to ani v současné době v jejím pracovním prostředí. Zajímá vás kde pracuje? Překvapivě je IT. Odhadovala jsem ji spíše na modelku či prodavačku květin. Jemná ženská energie v prostředí IT, koho by to kdy napadlo.

Spojujeme se se zemí. Pevně stojíme a celým naším tělem vnímáme zemi pod sebou. Poslední dobou se učím maximálně vnímat přítomný okamžik. Snažím se "nelétat" všude možně, ale soustředit se na to, co dělám právě tady a teď. Pevně se vsávám do parket jako kdybych chtěla jimi prorůst nebo ony mnou. Koncentruji se tak až to zabolí. Moje nohy stojí jako dva pevné sloupy. Že by zvyk z Bikram jogy? Je zřetelné, že lektorka má velmi dobré vnímání nejenom sebe samé, ale také svého okolí. "Povolte kolena" slyším ji říkat. "Hm..., to je mnohem příjemnější" až teď se mi moje spojení se zemí zamlouvá mnohem více.

Začínáme tančit. Následujeme pravou ruku, která vystřeluje tu tady, tu na druhou stranu. Poté dojde na řadu levá ruka. Situace se opakuje. Tantra je o prožívání, o uvědomění si našich skutečných emocí, pocitů, strachů, obav, pomocí Tantry nalézáme sami sebe. Jdeme až na dno naší podstaty. Občas zíráme co tam nalézáme...

Moc ráda tančím. Miluji svobodu pohybu, miluji moje tělo, které si dělá co chce a očividně si to užívá. Já se nemusím o nic starat, jenom si to užívám. Boky, pánev, stehna, břicho, paže, dlouhé vlasy se ve vlnách míhají z jedné strany na druhou. Při tanci si uvědomuji ten nejvyšší dar, který mi dala příroda - zdraví. Jsem zdravá a moje tělo to náležitě oceňuje.

V druhé polovině večera dochází na gro celého semináře. Gábi nás provází speciálním cvičením. Jsme ve dvojicích, kde jedna leží na zemi (cvičící) a ta druhá jí při tom asistuje. Každá to prožíváme jinak, ale přesto máme jedno společné. Víte co to je? Chcete to také zažít? Pokud máte jeden volný večer a chuť probudit svoje smysly, svoje emoci a otevřít se sama sobě, tak se nechejte inspirovat na www.skydancing.cz. Věřím, že některý z nabízených seminářů vám otevře novou cestu a příjemně vás naladí.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip