Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Pomoc při zažívacích potížích na cestách

Pomoc při zažívacích potížích na cestách

Redakce Babinet

Také míváte cestovní horečku, když někam jedete? Jste nervózní, nespíte, máte pocit, že jste na něco určitě zapomněli a do toho všeho Vás ještě rozbolí žaludek.

Cestování je veliký nápor na organismus, který nás oslabuje. Mnohdy musíme překonávat časová pásma, odlišná klimata, jiné složení vody a nová jídla. Na cestách se také často stravujeme ve spěchu a ochutnáváme místní kulinářské speciality, na které naše zažívání není zvyklé. Všechny tyto skutečnosti narušují přirozenou rovnováhu ve střevech. Střevními problémy na cestách trpí až 70 % lidí*.

Nejčastěji se jedná o nadýmání, zvýšenou plynatost, bolesti břicha, zácpu nebo naopak průjem.

V našem střevním systému žije obrovské množství bakterií, kterým se říká střevní mikroflóra. Přispívají ke správnému zažívání a vstřebávání živin a současně nás chrání před škodlivými bakteriemi z vnějšího prostředí. Během cestování se rovnováha mezi těmito bakteriemi často naruší nejen změnou prostředí, jinou stravou, ale i pitným režimem a dalšími vlivy. Výsledkem je nepříznivé ovlivnění složení střevní mikroflóry, ale také počtu bakterií, které mají na lidské zdraví pozitivní vliv. Následkem pak může být mnoho zdravotních problémů během naší cesty nebo dovolené.

Velmi účinnou pomoc v případě narušené střevní rovnováhy poskytuje Activia. Obsahuje unikátní živé probiotické bakterie Bifidus ActiRegularis, které příznivě ovlivňují střevní prostředí a pomáhají znovu obnovit střevní mikroflóru. Tyto živé kultury však v těle nezůstávají natrvalo. Je proto důležité konzumovat je často a pravidelně. Doporučujeme proto zahájit konzumaci výrobků Activia týden před cestou a pokračovat i několik dní po návratu. Tělo tak přijme dostatek živých probiotických bakterií, které budou pozitivně působit na střevní prostředí a pomůžou jej udržet v rovnováze. Konzumací Activie před, během a po návratu z cest můžete předejít střevním obtížím. A právě teď může být pro vás cestování ještě příjemnější! S Activií totiž můžete každý týden vyhrát zájezd za 40 000 Kč a soutěžit i o další skvělé ceny z letní kolekce. Více na www.activia.cz.

* http://www.prozdravi.cz/probian.html

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip