Babinet.cz  /  Magazín  /  Cestování  /  Wellness & Vaření: Jde to dohromady?

Wellness & Vaření: Jde to dohromady?

Redakce Babinet

Lázeňský a wellness komplex Therme Laa Hotel & Spa, který se nachází v dolnorakouském Weinviertelu na česko-rakouských hranicích necelou hodinu cesty z Brna a tři hodiny cesty z Prahy nabízí jako jediný wellness komplex v Rakousku kombinaci relaxace a kurzů vaření se špičkovým kuchařem.

V posledních letech se na televizních obrazovkách objevil boom pořadů o vaření a vaření se tak stalo velmi trendovým a žádaným tématem. Už několik let pořádají také v Rakousku a Německu špičkoví šéfkuchaři kurzy vaření, které se těší stále větší popularitě. Také oblast seminární turistiky zasáhlo „vaření“. Od sjíždění řek a horolezectví se teambuilding přesunul do kuchyně, kde kolegové a kolegyně společně vaří několik chodů. Hotel Therme Laa Superior jako první ve wellness branži objevil toto téma a od března 2009 nabízí balíček „Wellness & Cooking“ se šéfkuchařem Erichem Bauerem v německém a anglickém jazyce.

Televizní kuchaři nabízejí tipy a triky

Za průkopníka televizního vaření se považuje Brit Jamie Oliver, který jako první se svojí kuchařskou show „The Naked Chef“ vzbudil pozornost. Jeho kredo je používání výhradně kvalitních a hodnotných produktů. V německy mluvícím světě platí jako trendový kuchař Tim Mälzer. Také v Rakousku jsou kurzy vaření nyní velice oblíbené. Therme Laa proto přichází od jara 2009 s kurzy vaření s Erichem Bauerem, který nabízí kulinářské umění na nejvyšší úrovni.

„Wellness & Cooking“ v Therme Laa

V rámci balíčku „Wellness & Cooking“ nabízí Erich Bauer dva různé moduly kurzů vaření, na kterých se účastníci vydají za dobrodružstvím chutí. Kurzy jsou určené jak pro jednotlivce, páry, tak i pro celé rodiny. Důraz se klade na zpracování regionálních a sezónních produktů v netradiční kompozice.

Nabídka „Wellness & Cooking“ v Therme Laa spojuje klid, odpočinek a uvolnění se zajímavým kuchařským coachingem s cílem vyváženého stravování. Když je tělo a duch v rovnováze, vyzařuje člověk přirozenou krásu. Aby se tohoto dosáhlo je zdravá a vyvážená strava nezbytná.

„Wellness & Cooking pro jednotlivce a páry“

Nabídka modulu “ „Wellness & Cooking pro jednotlivce a páry“ v termínu od 17. – 19. května 2009, je určena pro zájemce, kteří si chtějí při relaxačním wellness pobytu dopřát obohacení o poznatky z kuchyně. Účastníci se dozví, že vaření a jídlo je smyslné, a nebo také, že společné vaření podporuje komunikaci a pomáhá při zvládání problémů. Cílem kurzu je společně vytvořit něco lahodného.

Cena pobytu pro 1 osobu (3 dny/2noci/polopenze) činí 296,- eur.

„Wellness & Cooking pro rodiny“

Modul „Wellness & Cooking pro rodiny“ je určen rodinám s dětmi od šesti let. Erich Bauer společně s dětskou pedagožkou připravili od 12. – 15. července nebo 19. – 22. července 2009 tipy a triky, které se týkají zálib a stravovacích návyků dětí. V rámci kurzu navštíví účastníci regionálního producenta, který dodává do hotelu a lázní místní speciality. Společně je na programu také návštěva pštrosí farmy, konopné naučné stezky nebo farmy se skotem. Na závěr budou servírována připravená jídla u společné večeře a všichni účastníci dostanou jako dárek kuchařskou zástěru.

Cena pobytu pro 1 dospělou osobu (4 dny/3noci/polopenze) činí 426,- eur.

Zdravá výživa s Erichem Bauerem

Heslo Ericha Bauera „Pravá dobrodružství vznikají v hrnci“ se výborně slučuje s nároky restaurace hotelu Therme Laa Superior. Také v Therme Laa stojí v centru pozornosti sezónní a regionální produkty nejvyšší kvality, z kterých se připravují výtečné pokrmy.

Špičkový šéfkuchař Erich Bauer začal svojí kuchařskou kariéru v polovině 80. let a sbíral deset let zkušenosti po celém světě, jako například na Bora Bora, v Rusku, Řecku, New Yorku nebo Švýcarsku. V roce 2007 založil Erich Bauer ve Vídni tzv. „art cooking“ – kuchařskou školu zvláštního umění. Je zastáncem zdravé výživy.

Nové trendy ve vaření s sebou přináší větší zájem o zdravou výživu. Spotřebitelé stále více kladou důraz na to, co kupují a upřednostňují regionální a sezónní produkty. Díky nespočetných televizním pořadům o vaření se dostává do povědomí, že kvalitní produkty se stávají díky improvizaci a experimentování opravdovými zážitky pro naše chuťové buňky.

Více informací o rakouském lázeňském komplexu Therme Laa Hotel & Spa v českém jazyce najdete na adrese:http://www.therme-laa.at/xxl/_lang/cs/index.html

Informace a rezervace

Therme Laa – Hotel & Spa

Thermenplatz 3, A-2136 Laa/Thaya

0043 (0)2522/84700-733 nebo sinne@therme-laa.at

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip