Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Doporučujeme: Kurzy a přednášky pro rodiče

Doporučujeme: Kurzy a přednášky pro rodiče

Redakce Babinet

Aperio - Společnost pro zdravé rodičovství

Informace a přihlášky:

773 644 569

kurzy@aperio.cz

www.aperio.cz

Víkendový kurz předporodní přípravy

Lektorka Marie Vnoučková

18.-19. dubna 2009, sobota 10-18, neděle 10-14 hodin

Aperio, Plzeňská 66, Praha 5

Předporodní příprava vedená velice zkušenou porodní asistentkou v souladu se zásadami přirozeného normálního těhotenství a porodu. Cílem kurzu je jemně připravit nastávající rodiče po psychické i fyzické stránce na příchod nového člena do rodiny. Získáte pravdivé informace o běžných vyšetřeních v těhotenství, průběhu i různých možnostech vedení porodu, ošetření novorozence, péče o miminko a šestinedělí.

Lektorka: Marie Vnoučková (zkušená porodní asistentka a dula ČAD)

Cena: 1800,- Kč

Interaktivní kurz předporodní přípravy

PA Markéta Drahotová

6. května - 17. června 2009, středy, 17-19 hodin

Aperio, Plzeňská 66, Praha 5,

Obsah kurzu: změny v těhotenství - psychické i fyzické, životospráva, složení stravy, dýchání. Známky blížícího se porodu, 1 doba porodní, role partnera u porodu, vyšetření a příprava při příjmu na porodní sál. Bolest a její uvolnění, úlevové polohy v 1 době porodní, možné lékařské zásahy. Porod - psychické stavy v průběhu porodu, doprovod k porodu, sebekompetence, asertivita, výběr porodnice, kdy do porodnice a co s sebou. Šestinedělí - návrat těla do normálu, psychické prožívání šestinedělí, šestinedělí doma a v porodnici, kojení, pánevní dno. Šestinedělí a péče o dítě, kojení, masáže, cvičení dna pánevního, psychologie novorozence, rodina - proměna rodinného systému po narození dítěte, rodičovství - očekávání a realita, zdroje podpory pro rodiče. V každé hodině trocha cvičení, relaxace či řízené imaginace a zkusit nahlédnout těhotenství jako určitou šanci k sebepoznání a cestě dopředu.

Lektorka : Markéta Drahotová, zkušená porodní asistentka

Cena: 1800,- Kč

Přátelská předporodní příprava

PA Marie Vnoučková

25. května - 29. června 2009, pondělky, 17-19 hodin

Aperio, Plzeňská 66, Praha 5,

Přátelská předporodní příprava

Předporodní příprava vedená velice zkušenou porodní asistentkou v souladu se zásadami přirozeného normálního těhotenství a porodu. Cílem kurzu je jemně připravit nastávající rodiče po psychické i fyzické stránce na příchod nového člena do rodiny. Získáte pravdivé informace o běžných vyšetřeních v těhotenství, průběhu i různých možnostech vedení porodu, ošetření novorozence, péče o miminko a šestinedělí.

Lektorka : Marie Vnoučková (zkušená porodní asistentka a dula ČAD)

Cena: 1800,- Kč

Weekend prenatal classes in English.

Classes are taught by experienced midwife Marktéta Drahotová

May 16.-17, 2009, Saturday 10AM – 6PM, Sunday 10AM - 2PM

Aperio, Plzeňská 66, Praha 5

Two days condensed prenatal classes have the aim - to help prepare you for labour, birth, and early parenthood. Prenatal classes not only help you focus on your pregnancy and forthcoming labour and birth. The content of the classes will include some of the following: changes to your body, information about labour and childbirth, details of medical procedures and non medical interventions, advice on relaxation techniques, the opportunity to learn about different birth positions, a guide to pain relief choices, the chance to learn and try out breathing techniques, the time to ask questions and rehearse the possible decisions you may have to make during the course of your labour, some indication of the changes you might experience after the birth and in early parenthood, breastfeeding . We also do some exercise and fitness. Whatever the class, the idea is that both you and your partner will acquire the skills and confidence needed to make birth a positive experience. price: 2900,-

Setkání maminek na téma CÍSAŘSKÝ ŘEZ

Lektorky: Zuzana Kovaříková (psycholožka) a Olga Riedlová (zkušená porodní asistentka)

předběžný termín pátek květen 2009, setkání se uskuteční při minimálním počtu 8 uchazeček, trvá 3 hodiny, 16-19 hodin

Plzeňská 66, Praha 5

Setkání je vhodné pro ženy, které císařským řezem porodily a chtějí sdílet tuto zkušenost nebo čekají další děťátko a potřebují mít informace jak se připravit na další porod a nebo pro ženy, které čeká z různých důvodů první porod císařským řezem a chtějí se na něj co nejlépe připravit.

Proberou se i tato témata:

MÁ ŽENA NÁROK NA SMUTEK PO CÍSAŘI?

A JAK SE S TÍM VLASTNĚ VYROVNAT?

Když se později žena rozhodne znovu otěhotnět, lékaři budou možná navrhovat automaticky další, plánovaný císařský řez.

JE SKUTEČNĚ NUTNÉ AUTOMATICKY PŘISTOUPIT NA DALŠÍ CÍSAŘSKÝ ŘEZ?

MOHU SAMA NĚCO UDĚLAT PRO TO, ABYCH ZVÝŠILA ŠANCI DALŠÍHO PORODU PŘIROZENOU CESTOU?

ČEHO BYCH SE MĚLA NAOPAK VYVAROVAT?

CO ŘÍKAJÍ STATISTIKY O RIZICÍCH A VÝHODÁCH VAGINÁLNÍCH PORODŮ PO CÍSAŘI? Cena: 500,- Kč

Cvičení podle Ludmily Mojžíšové

Lektorka Petra Janoušová

cvičení se uskuteční při počtu 6 přihášených účastnic, 1 lekce týdně, 1,5 hodiny, v odpoledních či podvečerních hodinách

Plzeňská 66, Praha 5

Cvičení podle L. Mojžíšové bude začínat 7. května

Vhodné pro ženy, které si přejí otěhotnět. Cvičení má rostoucí efekt od samého začátku, při záměru uvolnit stah způsobující funkční sterilitu se doporučuje cvičit denně postupně se navyšující počty opakování cviků po dobu 2-4 měsíců. 1 lekce týdně, 1,5 hodiny, v odpoledních či podvečerních hodinách, dle možností lektorky se lekce střídají po týdnech, jednou v úterý, další týden ve čtvrtek Cvičení je určeno ženám, které si přejí otěhotnět, ale nedaří se jim to, dále ženám s endometriozou, je otevřeno i dalším zájemkyním - při bolestech bederní páteře, menstruačních obtížích, jednostranně zatíženém nebo ochablém pohybovém aparátu, pro zpevnění i relaxaci svalového korpusu včetně pánevního dna, při inkontinenci, zácpě. Jedná se o jemné a zároveň velmi účinné cvičení šetrné k oběhovému systému (proto vhodné i pro starší a slabší osoby, které dovedou ležet a klečet).

Lektorka: Petra Janoušová, zkušená cvičitelka metody podle L. Mojžíšové, absolventka certifikovaného kurzu vedeného PhDr. Jarmilou Novotnou, přímou spolupracovnicí paní Ludmily Mojžíšové.

Cena jedné lekce 180,- Kč

Právní minimum pro rodiče

JUDr. Jana Seemanová

Termíny budou vyhlášeny při přihlášení 6ti zájemců

Plzeňská 846/66, Praha 5

Aperio připravuje sled kurzů týkající se práv spojených s rodičovstvím a mateřstvím. Témata vycházejí z nejčastěji kladených dotazů do webové poradny pro rodiče. "Nebojujte s úřady".

Chystaná témata: 1. Rodiče a zaměstnání 2. Mateřství, rodičovství a dávky 3. Podnikání na mateřské a rodičovské dovolené 4. Práva rodičů spojená s těhotenstvím a porodem. V rámci semináře budou mít účastníci prostor na individuální dotazy k přednášeným tématům.

Téma "Rodiče a zaměstnání" se týká např. nově schválených zákonů v oblasti práv souvisejících s porodem a péčí o malé děti. Přednáška bude zaměřena na možnosti obou partnerů. Dozvíte se např., jak to bude od nového roku s rodičovským příspěvkem a dalšími dávkami, zda je možné střídat se na rodičovské dovolené, zda muži mají nárok na volno při porodu partnerky, jak je možné skloubit pracovní povinnosti s péčí o malé dítě aj.

Přednáší právní poradkyně a expertka v dané oblasti - JUDr. Jana Seemanová

Cena: celý kurz 1700,-kč, jednotlivé dvouhodinovky 600,-kč

INDIVIDUÁLNÍ KONZULTACE

Termíny po dohodě

Aperio, Plzeňská 66, Praha 5, nebo u klientů doma

Individuální příprava k porodu pro nastávající maminky, vhodné i pro jejich partnery. Tuto nabídku ocení zvláště Ti, kteří se z pracovních, časových nebo jiných důvodů nemohou zúčastnit klasické předporodní přípravy ve skupině. Cena 1200 Kč /2 hod (600/hod). Lektoři: Certifikované duly ČAD.

V prostorách Aperia, Plzeňská 66, Praha 5 nebo u klientů doma. Časové termíny i počet setkání dle

individuální dohody.

Vědomá příprava na porod a rodičovství, Posílení nastávajících rodičů před porodem

Mgr. V. Jirásková, lektorka přípravy na narození dítěte, dula a laktační poradkyně.

Kurz je určen pro rodiče, kteří čekají své první dítě, i pro ty, kteří už s porodem zkušenost mají. Ženy získají důvěru ve svou přirozenou schopnost rodit, partneři se dozvědí, jak může být porod bezpečnější a příjemnější, jak mohou rodící ženě pomoci. Témata: úlevové prostředky a polohy, porodní péče matce a dítěti přátelská,- podpořená výzkumem, služby porodní asistentky a duly, role partnera, kojení, šestinedělí, já jako rodič. Kurzu se můžete zúčastnit již na začátku těhotenství nebo i při plánování miminka, a tak plně využít získané informace.

Kurz vede lektorka přípravy na narození dítěte, dula a zkušená laktační poradkyně.

Cena kurzu pro těhotnou ženu a jejího partnera: 1800,-Kč

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip