Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Díky mraženým hotovým pokrmům můžete snáze zhubnout

Díky mraženým hotovým pokrmům můžete snáze zhubnout

Redakce Babinet

Chcete zhubnout a nechcete podstupovat nepříjemné diety? Američtí vědci přicházejí se zajímavým receptem: jezte jen mražená hotová jídla!

Vědci z univerzity v Illinois provedli v loňském roce test: skupině mužů s nadváhou nařídili, aby omezili denní příjem kalorií na 1700. V první části testu si muži připravovali jídlo a počítali kalorie sami, ve druhé části jedli pouze mražené hotové pokrmy. Výsledek? Díky „vlastnoruční“ dietě shodili účastníci testu průměrně pouhých 5,1 kg, zatímco díky „mražené“ stravě zhubli o 7,4 kg. Podobný pokus posléze vědci provedli i na skupině žen s totožným efektem. „Je to pochopitelné. Pokud jsou mražené pokrmy připravené kvalitně, dodají konzumentovi veškeré nutriční hodnoty, které jeho tělo potřebuje. Navíc řada výrobců dnes již dbá na to, aby byla mražená hotová jídla připravována podle zásad zdravé výživy a neobsahovala zbytečné kalorie,“ vysvětluje Veronika Hudecová, Marketing Manager značky Findus.

Pokud se rozhodnete držet dietu, zjistíte, že je velmi obtížné neustále počítat kalorie a hlídat jejich doporučený denní příjem. Mražené hotové pokrmy ovšem na obalu ukazují přesný počet kalorií, takže po obědě nebo večeři vždy víte, kolik jste toho snědli. V Americe je dieta založená pouze na mražených hotových jídlech již zcela běžná: dietologové svým pacientům sestaví přesný jídelníček a pak jim prodají mraženou stravu v předem stanovených porcích, čímž jim ušetří čas, námahu a navíc jim zaručí, že sní jen opravdu tolik kalorií, kolik potřebují – ovšem včetně všech důležitých živin.

Nejste si jisti, že pokud se pustíte pouze do mražených potravin, získá vaše tělo opravdu všechny vitaminy a minerály, které potřebuje? Tyto obavy jsou zcela zbytečné a přežité. „Pro značku Findus je na prvním místě zdraví zákazníků, ekologické aspekty a vysoká kvalita,“ tvrdí Veronika Hudecová. „Používáme pouze prvotřídní zeleninu z ekologického zemědělství, zmraženou do tří hodin po sklizni, čímž dokážeme uchovat mnohem více vitaminů, než má takzvaně čerstvá zelenina. A samozřejmě dbáme i na správné zpracování masa a příloh – zbytečně nesolíme, nepřepalujeme a tuk používáme pouze v nezbytně nutné míře. Například naše palačinky obsahují méně než 7 % tuku!“

Světová zdravotnická organizace rovněž doporučuje jíst každý den pět porcí ovoce a zeleniny, ovšem výzkumy dokazují, že se to zdaleka ne každému podaří. Většina lidí totiž neví, jak velké by ty porce měly být, neumí je vhodně upravit a hlavně nikdo nemůže tušit, kolik vitaminů již ovoce nebo zelenina ztratily cestou z pole nebo sadu přes sklady až na jídelní stůl.

„Při přípravě pokrmů z řady Findus Bon Appetit naši odborníci pečlivě volí množství zeleniny, masa i příloh, čímž zaručují vyvážené složení. Zákazníci si navíc mohou přečíst na obalech přesné údaje o počtu kalorií a množství tuků, cukrů i bílkovin,“ doplňuje Veronika Hudecová a dodává, že obliba hotových mražených jídel čím dál víc stoupá i v České republice.

Produkty z řady Bon Appetit:

- Chicken rissoto - kuřecí rizoto s křupavou zeleninou, lehce ochucené kari kořením 600 g (doporučená cena 82,90 Kč)

- Salmon Pasta - losos s těstovinami a špenátem v jemné smetanové omáčce 550 g (doporučená cena 82,90 Kč)

- Chickpeas - směs cizrny, listového špenátu a brambor v kari omáčce 600 g (doporučená cena 82,90 Kč)

- Paella – směs křehkého kuřecího a rybího masa, krevet a pikantního salámu chorizo, doplněná voňavou kurkumovou rýží a jemnou zeleninou (550 g, cena 79,90 Kč)

- Gnocchi Pesto – směs lehkých bramborových noků, papriky a delikátní omáčky s bylinkových pestem (600 g, cena 79,90 Kč)

- Couscous – směs kuskusu a křupavé zeleniny, jemně ochucená orientálním kořením (500 g, cena 79,90 Kč)

- Country pan – delikátní směs předsmažených bramborových kostiček, jemného hovězího masa a šunky (600 g, cena 79,90 Kč)

- Miniburger pan – směs šťavnatých masových miniburgerů s bramborem a křupavou brokolicí a baby karotkou (600 g, cena 79,90 Kč)

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip