Babinet.cz  /  Magazín  /  Kultura  /  Knihy: Novinky z nakladatelství Motto

Knihy: Novinky z nakladatelství Motto

Redakce Babinet

Nicole Jamet, Marie-Anne Le Pezennec

DOLMEN

„Země na konci světa“ skrývá hrůzná tajemství...

Na ostrov Lands´en přijíždí mladá policistka Marie Kermeurová s jediným cílem – provdat se ve svém rodišti za slavného jachtaře. Zdá se, že její návrat spustil řetězec tragických událostí. Za záhadných okolností umírají její dva bratři, mladičký synovec a ještě další tři obyvatelé ostrova. Protože k vraždám došlo poblíž keltských dolmenů, přijíždí na místo odborník na rituální vraždy Lucas Fersen. Společně s Marií se ujímá vyšetřování, jež postupně odhaluje roušku tajemství halící nenadálé zbohatnutí několika místních rodin před pětatřiceti lety i záhadné vztahy, které je od té doby pojí. To vše má úzkou spojitost s prastarou místní legendou o pobřežních lupičích odpovědných za ztroskotání lodí na zrádných útesech a za smrt bezbranných lidí.

Váz., 408 stran, 259 Kč

ISBN 978-80-7246-438-8

Helene Turstenová

OHNIVÝ TANEC

Irena Hussová a její tým na stopě zločinu ...

Inspektorka Irena Hussová a její tým řeší podruhé v rozmezí patnácti let případ požáru spojeného s vraždou. Tehdy ho museli nakonec pro nedostatek důkazů odložit, nyní Irenu přivádí do prostředí baletních sálů a taneční akrobacie. Dříve podezřelá mladičká baletka Sofie se po patnácti letech sama stala obětí.

A Ireně je jasné, že podobnost tragických osudů – dnes Sofie a před patnácti lety jejího nevlastního otce – nemůže být náhodná.

Váz., 280 stran, 219 Kč

ISBN 978-80-7246-439-5

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip