Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Jsem tlustá neprávem aneb ne vždy jste to, co jíte

Jsem tlustá neprávem aneb ne vždy jste to, co jíte

Hana Formánková

Mediální zmanipulované zprávy o příčinách obezity a pořady typu ”Jste to co jíte ” hází všechny obézní lidi do jednoho pytle přežíračů a zcela ignorují další fakta, která mají na svědomí nadváhu převážně u žen.

Do šotu o příčinách obezity a přežíracího pořadu se vyberou vyžraní cvalíci, kteří neskrývají svou lásku k vybílení ledničky. A buď se triumfují, kdo z nich sní více řízků či knedlíků na posezení, anebo předvádí svou ledničku našlapanou ”obézním” jídlem.Tyto šoty a pořady pak vytváří dojem, že každý člověk s nadváhou se musí nezřízeně cpát a ještě se s tím vytahuje.

Zcela mimo pak zůstávají fakta, že na nadváhu má vliv genové dědictví.

A to nejen rodové, ale svůj fatální podíl na tukových polštářích má i pohlaví. Genetická výbava žen má na svědomí vypolstrování boků a stehen nejen v období puberty, ale i po přechodu. Proti tomu genovému dědictví jsou ženy bezmocné. Přestože mladé dívky sportují svých oblých stehen a pozadí se nezbaví, poněvadž matka příroda připravuje tyto partie na mateřské poslání.

Přestože ženy po přechodu drží diety a pohybu mají dostatek, přibírání na váze se nevyhnou. Snad jen reklama na přípravek určený ženám po přechodu, přiznává fakt, že příčina jejich nadváhy není v přežírání ale ve zpomaleném metabolismus. Tudíž žádné diety nepomohou, protože pak nastává jojo efekt.

Dalším faktem, které zmiňovaná propaganda přežíračů zcela ignoruje je onemocnění štítné žlázy tzv.hypofunkce, kde opět dochází ke zpomalení metabolismu. A lidově řečeno tělo si i z mála vezme co nejvíc zásob.

A člověk s genovým tukovým dědictvím a hypofunkcí štítné žlázy může jíst dietně a jako drobek a stejně z něj nikdy twigy nebude, což se týká převážně žen.

Protikladem a zároveň důkazem, že obezita není jen otázkou přežírání, jsou lidé s rychlým spalováním a hyperfunkcí štítné žlázy. Genetičtí hubenďouři i hyperštítaři se mohou nezřízeně přežírat ”obézními” potravinami a přesto stále vypadají jak anorektici.

Těla genetických baculek a hypoštítařek si naopak své tuky zatvrzele drží a nepustí je. A kdyby existoval nějaký soud, který by soudil křivdy matky přírody, mohly by se k němu odvolat s kauzou - jsem tlustá neprávem. Přestože se trápí neustálými dietami a v posilovnách, jsou odsouzeny tahat své tukové polštáře po celý život všude sebou.

www.pritelkyne.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip