Babinet.cz  /  Magazín  /  Společnost  /  Za jeden den vyberou banky na poplatcích téměř 100 milionů Kč

Za jeden den vyberou banky na poplatcích téměř 100 milionů Kč

Redakce Babinet

Den protestu proti bankovním poplatkům se blíží, již podruhé - 28. únor 2009

Před rokem hlasovali návštěvníci serveru www.bankovnipoplatky.com o nejvhodnějším datu pro „Den protestu proti bankovním poplatkům“. Zvítězil 28. únor – jako poslední den nejkratšího měsíce v roce. Klienti si tento den zvolili jako symbol, že bankovní poplatky peníze klientů také krátí.

Loni se poprvé „slavil“ 28. únor jako den protestu proti bankovním poplatkům či jako den bez bankovních poplatků. Návštěvníci webu si jako nejvhodnější způsob oslav vybrali zároveň nejrealističtější možnost - 28. února neprovádět žádné bankovní operace, které jsou zatíženy bankovním poplatkem (příkaz k úhradě, výběr z bankomatu, vklad na účet apod.).

Cílem této iniciativy bylo a je upozornit na problematiku bankovních poplatků v ČR zajímavou a nevšední formou. Zvláště pak nyní, v průběhu finanční krize, která se podnikání bank velmi dotýká. V této souvislosti vyzveme také samotné banky, aby se jakýmkoliv způsobem připojily k této akci. Loni se dne protestu proti bankovním poplatkům zúčastnily dva finanční ústavy – mBank (rozdávala trička všem klientům, kteří si tento den založili konto) a družstevní záložna Fio (za každou operaci v tento den připsala klientům korunu). Letos vychází 28.2. na sobotu, takže výzva bude směrována na nejbližší pracovní den – tedy pátek 27.2..

Zajímavá informace:

Za jeden kalendářní den vyberou banky v ČR na poplatcích téměř 100 milionů korun (97 769 863 – částka vzniklá dělením celkového zisku z poplatků a provizí po odečtení nákladů na výběr poplatků a provizí a počtem dní v roce. Jde o údaje za rok 2007. Výsledky za rok 2008 jsou zatím známy jen za první tři čtvrtletí).

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip