Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Opět mladá díky oligoterapii

Opět mladá díky oligoterapii

Redakce Babinet

Máte povislou kůži, bez vitality, na které se začínají projevovat známky stárnutí? Nebo vás trápí zdravotní neduhy, které avizují novou životní etapu? Nevěšte hlavu – mohla by vám pomoci právě mezoterapie.

Tato unikátní metoda k nám přišla ze Španělska a pro její jednoduchost a šetrnost si ji oblíbila také nejedna celebrita. Těmi nejjemnějšími jehličkami či za pomoci přístroje se do těla dostávají vysoce ředěné účinné látky, které nastartují vlastní léčebné síly organizmu. Nejčastěji se setkáte s pojmem mezoterapie, ale když uvidíte řecké slovo oligoterapie, je to totéž. Právě tak jako latinské homeopatie. To kvůli vysokému ředění používaných léčivých látek.

Mezoterapie

Název je odvozen z řeckého slova mezoderm (tj. střední zárodečný list u časné fáze lidského zárodku, z něhož vznikají pojivové tkáně, krev, svaly, ledviny a pohlavní žlázy. A právě z toho vyplývá, že není jen metodou zkrášlující, ale ozdravnou.) Tato procedura, která pracuje v oblasti střední vrstvy pokožky (mezoderm), pomáhá bojovat s vráskami, ale například také s jizvičkami po akné atd.

K čemu slouží

Mezoterapie není jen cestou k tomu, jak se zkrášlit, ale může být metodou první pomoci při některých problémech pohybového aparátu (bolesti kloubů, zad, nohou), dny, kůže a lokální obezity, říká Radka Hrdličková-Novotná, specializovaná terapeutka mezoterapie. Oligoterapie nabudí vlastní léčebné síly organizmu a povzbudí buňky, aby obnovily produkci základních stavebních prvků kůže. Po určité době se začne pokožka vyplňovat zevnitř, a tím omlazovat.

Proto je zvlášť dobrých výsledků dosaženo při léčbě následků akné, připomíná terapeutka. Jizvy po akné se zacelí a pokožka působí bezchybně a zdravě (čím větší jizva, tím více séra se aplikuje).

Dvě cesty k ozdravení i omlazení

Existují dva způsoby provedení terapie: první je za pomocí přístroje(Luigco met) se dvěmi sondami. Větší sonda se používá na tělo, menší na obličej. Pomocí pulzních modulovaných a neionizovaných elektromagnetických vln pronikají přes mazové a potní žlázy do buněk pokožky léčivé substance. Buňky se po několika vteřinách vracejí do svého původního stavu, ovšem obohacené o léčivé substance na bázi oligoprvků (látky vysokého ředění). Jak už to u homeopatie chodí, čím nižší koncentrace léčivých substancí, tím vyšší účinnost. K ředění jsou využívány rostlinné látky jako například arnika, přeslička, ginkgo biloba, břečťan, jírovec, zelený čaj, mořské řasy...

Druhou možností je aplikace těchto látek pomocí jemného vpichu pod kůži (max. 2 mm). Tento způsob se nejčastěji používá k ošetření obličeje, krku a dekoltu. Je nezastupitelný zejména při ošetření očního okolí. Jehlička se tak může dostat až k těsné blízkosti oka.

Technika vpichů je téměř bezbolestná, záleží na prahu vnímání bolesti. Radka Hrdličková-Novotná ovšem zná fígl, jak si ulevit v případě, kdy jste hodně citliví.

Bezprostředně po ošetření se může objevit drobná reakce v podobě začervenání (či modřinky) v místě vpichu. Tyto drobné defekty ovšem brzy odezní.

Obě techniky (vpichů a přístrojovou) lze mezi sebou vhodně kombinovat.

Důležitá v procesu ozdravení je také psychika – pokud se sami cítíte mladí, budete také mladě vypadat.

Séra – a jejich kombinace

Kromě ředěných substancí se do buněk vpravují také vitaminy (E – chrání před volnými radikály, A – pomáhá dělení buněk, C – napomáhá syntéze kolagenu, skup. B – pro buněčný metabolizmus), aminokyseliny (mají podíl na výrobě kolagenu, elastanu, kreatinu, elastinu, glukoproteinu), minerální látky (vápník a hořčík), draslík (pomáhá udržet správný krevní tlak), sodík (správný obsah vody), koenzymy (urychlují metabolizmus) a další.

Terapeut svým zkušeným okem posoudí, kterou látku bude aplikovat, v jakém množství a v jaké kombinaci (séra jsou mezi sebou volně kombinovatelná).

Příklad

Pro klinetku, kterou trápí celulitida, má množství podkožního tuku a povadlou kůži (nebo sklon k ní), volí terapeutka kombinaci tří sér. Tak se odstraňuje celulitida, rozpouští se podkožní tuk a zpevňuje svalstvo. Pro rychlejší efekt se obvykle terapie doplňuje odbornou masáží a domácím ošetřením s použitím kvalitních přípravků. Při rozsáhlé obezitě (případně celulitidě) je nutné terapii doplnit ještě změnou stravovacích a životních (zejm. cvičení) návyků.

Na vyčištění a rozproudění lymfatického systému či při zánětech kloubů aj. onemocněních se aplikují přípravky rovněž na bázi oligoprvků (ředění).

Jak často?

Terapeutka Radka Novotná říká, že volí počet i frekvenci zákroků případ od případu. Například stehna a zadek u silnějšího klienta zaberou kolem 40 minut, zpevnění obličeje netrvá zpravidla déle než 20 minut. Pro dosažení kýženého výsledku je dobré podstoupit 10 až 20 návštěv, a to s frekvencí dvakrát týdně. Pro udržení efektu dlouhodobě se doporučuje udržovací terapie jednou měsíčně. Věk nehraje podstatnou roli, je to individuální, podstatné je, v jakém stavu klient je.

Již záhy (někdy dokonce po první druhé aplikaci) jsou patrné výsledky, bez komplikací a vedlejších účinků.

!POZOR: výsledek ovlivňuje (obvykle zpomaluje) silná hormonální léčba.

kontraindikace:

• lidé s kardiostimulátorem aj. aktivními implantáty

• degenerativní změny kůže

• těhotenství

• infekční choroby (chřipka, angina, HIV...)

• ekzémy, lupénka

• diabetes

Text: K. Procházková

Odb. spolupráce: Radka Hrdličková-Novotná, terapeutka a masérka, www.salon-eden.cz, tel. 777330577

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz