Babinet.cz  /  Magazín  /  Zdraví  /  Dieta: Zdravá a bez hladovění!

Dieta: Zdravá a bez hladovění!

Redakce Babinet

Taková je přesně dieta ze South Brach, jednička u hollywoodských hvězd. Za dva týdny můžete přijít až o pět kilogramů.

Princip této diety spočívá v tom, že konzumujete pouze potraviny s nízkým glykemickým indexem. Za takové jsou brány všechny, které mají glykemický index pod 50. Pokud je totiž GI nižší než 50, je hladina inzulínu v rovnováze a v těle se ukládá jen minimum tuku. Ve fázi hubnutí to znamená, že se tělo nejdříve musí očistit od potravin, které mají hodnotu GI pod 35. Tak se dá během prvních dvou týdnu zhubnout až o pět kilo. Ve druhé fázi jde pak o samotné udržení ideální váhy – zde si pak můžete vybírat z opravdu široké palety potravin s GI do 50.

Mezi potraviny, které mají glykemický index do 50, patří Špagety, zmrzlina, jogurt, čínské nudle, hrušky, mléko, čočka, třešně, hořká čokoláda, burské oříšky, brokolice nebo salát, který má dokonce GI jen 10. na opačné straně žebříčku GI stojí pivo, chipsy, med, popcorn, cola nebo sušenky.

Pozitiva této diety jsou v tom, že máte širokou škálu potravin, ze kterých můžete vybírat. Tato dieta ale obsahuje málo uhlohydrátů, takže nic pro milovníky chleba, těstovin a rýže. Ze zdravotního hlediska je tato v pořádku, je totiž navržena samotnými lékaři.

Pokud se potřebuje zbavit přebytečných kil nárazově, pište si výživový deník. Každý den si zapisujte, co, kdy a v jakém množství jste snědla. Pomůže vám to lépe kontrolovat vaše chyby ve stravování.

1. Jaká je výhoda diety podle GI?

2. Jakou největší hodnotu GI může mít výrobek, který máte ještě v rámci diety povolený?

3. Jaký glykemický index má salát a brokolice?

Výsledky kvizu a mnoho dalšího k hubnutí naleznete na www.doformy.cz/kviz123

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip