Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Aerobic: Cvičíme s Petrou! / 2.díl

Aerobic: Cvičíme s Petrou! / 2.díl

Redakce Babinet

Zdravíme Vás již podruhé! V prvním díle jste se seznámili s první sérii posilovacích cviků. Jakpak jste na tom, máte chuť a energii pokračovat? Pokud ano, máte se na co těšit! Dnes pro Vás profesionální lektorka aerobiku Petra Jandová ((www.petrajandova.cz) připravila super posilovací cviky pro pevné a ploché bříško! Na komunikaci s Vámi se Petra těší na stránkách internetového časopisu Babinet.cz (www.babinet.cz).

Co dodat? Profesionály obléká firma Draps (www.draps.cz), přední výrobce oblečení pro sport a volný čas.

Tedy? Začínáme!!

Lehneme si. Bedra přitiskneme k podložce tím, že vtáhneme břicho dovnitř. Chodidla přiblížíme k hýždím. S dlaněmi za hlavou provádíme flexi trupu. Pohyb je táhlý, nehmitáme. S výdechem jde trup vzhůru, s nádechem trup pokládáme. Cvik provádíme 8x tahem, 8x v tempu. Poté uvolníme a celou sérii opakujeme 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob.

Vleže na podložce zvedneme obě nohy vzhůru. Nekřížíme chodidla, dlaně ponecháme za hlavou, nepomáháme si jimi. Pomalu odlepíme pánev od podložky, nehmitáme, pohyb je táhlý a plynulý. Pracuje spodní část břicha. Cvičení provádíme ve čtyřech sériích po osmi.

Vleže překřížíme pokrčené nohy. Poté rotujeme trupem. Ramenem jdeme proti kolenu překřížené nohy. Bedra opět přilepíme k podložce, chodidlo přiblížíme k hýždím. Rotace provádíme 8x tahem, 8x v tempu (zde je možné natažení svrchní ruky). Poté můžeme pro obměnu fázovat – na 3 doby vzhůru, na čtvrtou dobu zpět. Následně uvolníme a celou sérii opakujeme 4x. Po ukončení každé série zkusíme výdrž na 8 dob. Pozor – nezapomeňte vystřídat obě strany!!!

Ve stoji zvedneme koleno a patu nohy v zášlapu. A jako by došlápneme (patu tiskneme k zemi) na zadní nohu. Protahujeme lýtkový sval. Po chvíli vystřídáme nohy. Pozor! Neprotahujeme přes bolest!

V sedě natáhneme obě nohy. Přitáhneme se zespodu chodidel… A držíme… Obě kolena dopnutá! Protažení provádíme dvakrát v 10-ti vteřinových intervalech. Opět neprotahujeme přes bolest! Pro zjednodušení můžeme přitáhnout pouze ke špičkám. Nejjednodušší verze je přitažení pouze k nártům.

(Cvičení původně publikováno v časopisu Čas na lásku. Foto: Bauermedia)

První díl najdete ZDE . Diskutovat přímo s Petrou můžete rovněž na našem fóru o CVIČENÍ ZDE

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip