Babinet.cz  /  Magazín  /  Dům a zahrada  /  Perfektní obraz: V ložnici či v kanceláři

Perfektní obraz: V ložnici či v kanceláři

Redakce Babinet

Společnost Sharp, průkopník LCD technologie, představí na mezinárodním veletrhu CeBIT 2007 svou nejnovější produktovou řadu LCD televizí LC-S5E s 20-palcovými (50cm) obrazovkami. Tyto LCD televizory s obrazem ve formátu 4:3 budou dostupné ve třech atraktivních barevných variantách: černé (ve stylu černě lakovaného piana), bílé (připomínající barvu sklenice s mlékem) a matně stříbrné. Jejich elegantní vzhled a atraktivní poměr cena/výkon dělají z těchto televizí Sharp s malou úhlopříčkou ideální vstupní model do světa LCD TV pro mladé zákazníky a stylový model pro ložnice a kanceláře.

Navzdory trendu obrazovek s velkými úhlopříčkami se doma vždy nenajde dostatek prostoru pro gigantickou obrazovku. Modely LC-20S5E-BK, 20S5E-WH a LC-20S5E-GY jsou perfektní a finančně nenáročné řešení pro všechny, kdož mají rádi tenké, prostorově úsporné a elegantní televize využívající moderní LCD technologie. Jejich malá velikost a atraktivní cena dělají z řady S5E vhodné druhé televizory pro pokoje, kde televizní obrazovka nehraje hlavní roli.

Tyto 20-palcové tenkostěnné TV jsou možná malé co do velikosti, ale rozhodně svým designem nezaostávají za svými velkými bratříčky. Jako alternativu k stylu černě lakovaného piana modelu 20S5E-BK, Sharp poprvé nabízí bílou LCD TV 20S5E-WH připomínající svou barvou sklenici s mlékem, která je skvělým doplňkem k světlému nábytku a znamená návrat trendu malých, bílých elektronických zařízení pro spotřebitele. Šedostříbrný model 20S5E-GY je určen pro ty, kteří preferují klasický TV design.

Všechny varianty nabízejí z hlediska designu jednoduché a přímé linie, které dávají nové třídě speciální přitažlivost. Audio systém, který je umístěn v lichoběžníkové sekci na spodní straně čelního panelu, stojí určitě za povšimnutí - jemně děrovaný panel s úzkým matně stříbrným dekorativním pásem zakrývá u modelů S5E integrovaný audio systém. Jeho výkonný hudební výstup vytváří příjemný zvukový dojem v místnosti. Z vybavení těchto modelů je evidentní, že průkopník LCD technologií společnost Sharp používá pro své výrobky pouze vysoce kvalitní materiály dokonce i v těch nejmenších řadách. Ať už stojí připevněná na stylovém podstavci nebo bezpečně visí na zdi a šetří tak místo, televize s nejmenší úhlopříčkou od Sharpu přináší díky svému elegantnímu designu současný životní styl do vašich ložnic nebo dětských pokojíčků.

Co se ukrývá uvnitř těchto televizorů rozhodně taktéž stojí za pozornost. Vysoce kvalitní LCD panely přenášejí PAL signál s excelentním podáním barev v televizním formátu 4:3. Nové modely, které nabízejí kontrast 500:1 a svítivost 450 cd/m2, jednoznačně demonstrují, že svěží barvy a výrazný kontrast může být pokládán za samozřejmost dokonce v nejmenších řadách od Sharpu. Zorný úhel 170° znamená, že tyto televize nabízí kvalitní a nedeformovaný obraz pro sledování z nejrůznějších pozic, téměř srovnatelný s tím, jaký nabízejí velké televizory.

Televizory Sharp s malou úhlopříčkou jsou také velmi dobře vybaveny i pro moderní domácí zábavu. SCART konektor a PC-IN rozhraní znamená, že je velmi snadné připojit počítač nebo laptop stejně jednoduše jako klasické video nebo DVD rekorder.

Sledování televize na nových modelech od Sharpu je skutečným zážitkem díky celé řadě důmyslných vychytávek. Například integrované multitextové menu umožňuje přehledně nastavit, aby programy jednotlivých TV stanic nebo nejnovější zprávy mohly být vyvolány pouhým stisknutím tlačítka. Automatické ladění kanálů je určitě také užitečná věc – automaticky vyhledá a naladí všechny kanály, které jsou dostupné a uloží je do paměti, kde je místo až na 99 přednastavených programů.

Pro využití těchto televizí v hotelech je možné využít hotelový režim pro blokování různých změn v nastavení a nadefinování maximální hlasitosti zvuku televize.

Modely S5E, které byly navrženy jako druhé televizory do domácností nebo jako vstupenka do světa LCD televizí nenabízejí pouze vše co vyžadujeme od moderních LCD televizí pro použití v ložnicích a dětských pokojích, ale také přitažlivý poměr cena/výkon.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip