Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Máma se neumí chovat na sociálních sítích. Sobě i nám všude dělá jen ostudu, zlobí se Míša

Máma se neumí chovat na sociálních sítích. Sobě i nám všude dělá jen ostudu, zlobí se Míša

30.9.2023 - redakce Babinet.cz

Nikdy bych neřekla, že budu muset jednou řešit takový problém. Problém, který se zpočátku jevil jako banalita, však nabírá na obrátkách a z drobné potíže se stává velká ostuda. Jde o sociální sítě a o mou mámu, která se v tomto prostředí absolutně neumí chovat.

ilustrační foto / Freepik

Když jde o sociální sítě, dle mého názoru nejde v podstatě o nic. Jenže i chování na nich by mělo mít jistá pravidla. Když totiž vlastním jménem komentujete kde co, navíc hodně nevybíravým způsobem, je na průšvih zaděláno. A přesně to je také případ mojí maminky. Sociálními sítěmi se nechala absolutně strhnout a všemu, co se na internetu píše, věří. Propadla všemožným konspiračním teoriím a s oblibou komentuje vše, co je s nimi spojené. To by samo o sobě možná nebylo nic tak strašného, jenže teď ji kvůli jejímu agresivnímu chování na sítích nevzali do práce, o kterou se ucházela. To byla pochopitelně voda na její mlýn.

Jde o to, že moje máma je na sítích hodně aktivní. Jelikož nejsem vdaná, máme s mámou stejné příjmení a také jsme spolu v přátelích. S radostí mě označuje u každého kontroverzního příspěvku a já vždy s obrovským studem čtu, co zase kde napsala. Příšerným způsobem komentuje vše, na co narazí. Dává nevyžádané rady mladým maminkám, uráží každého, kdo podporuje nynější vládu, pouští se do politických debat, kterým vůbec nerozumí a kam přijde, tam zanechá nehezký komentář. Dokonce je už tak známá svým trapným komentováním, že se mě na ni ptají moji přátelé, i můj šéf. Je pravda, že šéf je zároveň i můj kamarád, tak není až tolik s podivem, že si aktivity mojí mámy všímá a neváhá se mě narovinu zeptat, co to máma tehdy a tehdy zase vyváděla.

Moje matka sociálními sítěmi žije a staly se pro ni koníčkem. To by ještě šlo, ale moje máma je přesně ten případ, kterého si na sociálních sítích vždy všimnete. Takoví uživatelé jsou typičtí svým agresivním chováním a obhajováním něčeho, co je neobhajitelné. Do tří do rána se s ostatními uživateli klidně budou hádat do krve jen proto, aby jim někdo odkýval jejich nesmyslnou pravdu.

Na první pohled se to nezdá, ale v realitě to pak vypadá strašně. Z mámy si všichni utahují, když například jdeme na rodinnou oslavu. Je známá tím, že kde může, tam na internetu vyštěkává ty své hlouposti.  Je to velmi nepříjemné a trápí mě to. Na jednu stranu vím, že nejde o skutečný svět, nicméně se i chování na sítích do reality promítá. Například teď, když chtěla změnit práci, nevzali ji. A proč? Přesně proto, že z jejího osobního profilu je patrné, že ke konfrontaci nemá daleko a svým způsobem by dobré jméno potenciálního zaměstnavatele poškozovala.

Vysvětlit si to nenechá a jede si to svoje. Prý jsem upjatá a nemoderní. Kdykoliv na toto téma najedeme, má jediný argument. Mám si prý pořídit děti, abych se tolik nenudila a nešmírovala, co kam píše. To ale není o žádném šmírování. Zobrazuje se mi, co zase kam napsala a jak si z ní další uživatelé utahují. Vše je veřejné a dohledatelné. To si však matka neuvědomuje a s radostí všude možně plácá ty svoje nesmysly o tom, že země je placatá, že vláda nás chce zlikvidovat a že za minulého režimu byly matky schopnější. Nevím, kam až tohle všechno zajde, ale každé ráno se budím s hrůzou, co zase kam napsala a kdo všechno to uvidí.

Míša, 32 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Surimi
6.10.2023 12:10

To je problém si matku z přátel odebrat ?

Další z magazínu

Náš tip