Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Strach podle hvězdných znamení: Co nás nejvíce trápí a čeho se bojíme?

Strach podle hvězdných znamení: Co nás nejvíce trápí a čeho se bojíme?

19.8.2023 - redakce Babinet.cz

Každé znamení má své vlastní strachy a všichni se něčeho bojíme. Je zcela přirozené, že úplně každý má nějakou svou obavu, která se může propisovat do každodenního života.  Strachy ovlivňují naše chování a promítají se i do našich rozhodnutí. Zvěrokruh a astrologie nám mohou pomoci tyto děsy či obavy lépe zmapovat a tím pádem také pochopit. Pojďte se tak s námi podívat na to, co o strachu, obavách, frustracích a strašácích říkají hvězdy.

foto / Freepik

Beran

Berani jsou všeobecně známí svou odvahou a sebejistotou. Ani oni však nejsou zcela bez obav a strachů. Mezi ty největší z nich patří neúspěch a zklamání. Jsou ohromně soutěživí a vždy touží být přímo na špici. Obava, že budou neúspěšní a nedostatečně dobří, je pro ně úplným strašákem. Z takového důvodu pak záměrně přijímají menší výzvy.

Býk

Býci jsou vytrvalí a stabilní. Jejich největším strachem tak často bývá změna. Vše, co by mohlo narušit jejich klidný život, je celkem děsí. Obava z nejistot je pro ně velkým utrpením a doléhá na ně hlavně v noci, kdy nemohou spát. Býci tak mívají tendenci zůstávat ve své komfortní zóně a pečlivě se vyhýbají jakémukoliv riziku.

Blíženci

Blíženci mají v povaze zvídavost a komunikativnost. Jejich velkým trápením pak mnohdy bývá obava z osamělosti. Vzhledem k tomu, že jsou Blíženci velice společenští a potřebují kolem sebe lidi, se kterými mohou sdílet své prožitky, není se tak úplně čemu divit. Obava z toho, že v životě zůstanou sami, na ně doléhá jako těžká deka.

Rak

I v souvislosti s Raky je tu jedna děsivá představa. Raci se bytostně bojí odmítnutí a toho, že by někdo zranil jejich emoce. Raci někdy až příliš tlačí na to, aby byly opětovány jejich city. Když tomu tak není, začnou panikařit a o slovo se hlásí drobné úzkosti. Kvůli nim pak jedinci v Raku začnou dělat přešlapy, zmatkují a dotyčného od sebe ještě více odeženou. Byť si přejí pravý opak.

Lev

Lev baží po obdivu a po uznání. Bývá nervózní z toho, když si někdo nevšímá jeho kvalit a neprojevuje mu dostatečnou náklonnost. Lvi poté bývají dotčení a nevrlí. Jeho strachem tak jednoznačně je, že nebude mít dostatek uznání a pozornosti. To by mohlo působit jako tvrdý úder pro jeho sebevědomí a cítil by se jako nedoceněný král džungle.

Panna

Sebekritika Pann je často přehnaná a až příliš tvrdá. Stejné je to s nároky na sebe sama. Panny tak logicky mívají obavu a velký strach z nedokonalosti, ze selhání a z toho, že vše nebude dostatečně perfektní. Jejich neustálý hon za dokonalostí však může vést k paralýze, ba co hůř, k zapletení se do něčeho ne zrovna správného. Když jim totiž kdokoliv garantuje dokonalý výsledek, kývnou.

Váhy

Váhy celý život provází strach, obava a nervozita z konfliktů. Konfliktním situacím, hádkám a různým střetům se Váhy vyhýbají jako čert kříži. Trápí je i představa, kdy se dostanou do nekomfortní situace, ve které bude potřeba jasně rozhodnout. Váha však nechce nikoho urazit nebo rozhořčit. Tyhle jejich malé strachy tak skutečně dávají smysl a mají svou logiku.

Štír

Štírům se orosí čelo v momentě, kdy dochází k nečekané situaci. Ty Štíři absolutně nesnášejí a dostávají je do úzkých. Štír má rád plán a kontrolu. Když je vše hezky nalinkováno, má Štír dobrou náladu a umí si užívat přítomného okamžiku. Jakmile se vidina jasného plánu začne rozplývat, tvrdý Štír hodně znejistí.

Střelec

Byť jsou Střelci hodně volnomyšlenkářští a pohodoví, jedno jim nitro přece jen sužuje. Největším strachem pro ně bývá možná ztráta zdraví a bezpečí. Bojí se nemocí, neštěstí, nebezpečí, katastrof, různých úrazů a neznámých situací, které by eventuálně mohly ohrozit jejich pohodu. Tyto strachy je někdy svazují až příliš a psychice vůbec nepomáhají.

Kozoroh

U Kozorohů jde v souvislosti se strachy o jedno velké překvapení. Vzhledem k vysokým ambicím Kozoroha bychom pravděpodobně všichni čekali, že jejich strachy jsou spojeny s kariérou a prací. To je však naprostý omyl. Kozoroh se paradoxně nejvíce bojí toho, že ztratí sám sebe. To, že by se měl nějak přizpůsobovat a měnit je pro něj nepředstavitelné.

Vodnář

Vodnáři jsou originální a nezávislí. Je tak malinko s podivem, že se bojí pomluv, kritiky a obelhávání. Bojí se, že ostatní nebudou sdílet jejich názory nebo je budou odsuzovat za jejich odlišnost. To mnohdy vede k tomu, že své skutečné názory skrývají a snaží se zalíbit falešným postojem. Vodnáři v sobě přitom odvahu vyjadřovat svou jedinečnost mají.

Ryby

Nikoho zřejmě nepřekvapí, že kdykoliv na Rybu dolehne strach, nebojí se o sebe. To ani náhodou. Ryba má strach o svou rodinu a blízké. Katastrofické scénáře, kdy se někomu blízkému něco stane, si představují do těch nejmenších detailů. Občas je na sebe nechají zapůsobit až příliš. Což může vyústit v přehnanou péči a starostlivost.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.yourtango.com/zodiac/zodiac-signs-biggest-fear

https://trusted-astrology.com/most-toxic-zodiac-signs/

https://www.svetzeny.cz/tajemno/horoskopy-astro/strach-podle-znameni-co-jednotliva-znameni-nejvice-trapi-ceho-se-boji

https://thelawofattraction.com/phobias-insecurities-zodiac-sign/

 

 

 

 

 

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip