Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Trendy šaty na léto 2023 pro postavu ve tvaru jablka

Trendy šaty na léto 2023 pro postavu ve tvaru jablka

30.6.2023 - redakce Babinet.cz

Máte postavu ve tvaru jablka, tedy užší ramena, širší střední část těla a štíhlejší nohy? Tak právě pro vás jsme si připravili několik tipů, které šaty by vám během léta 2023 rozhodně neměly chybět v šatníku, neboť nejenže jsou trendy, ale ještě navíc budou lichotit vaší postavě!

foto / Freepik

Postava ve tvaru jablka

Postava typu O je charakteristická širší horní polovinou těla, a tak její majitelky mají většinou širší ramena, trup a nedefinovaný pas, který je často v jedné rovině s trupem a rameny. Naopak spodní část těla je v porovnání s rameny výrazně užší – štíhlejší nohy a boky. Zadeček bývá plochý. Pokud jablko začne přibírat na váze, nejprve se to projeví hlavně v oblasti břicha, ramen a rukou.

Ženy s touto postavou by měly odpoutat pozornost od bříška, podtrhnout většinou bujný dekolt a poukázat na štíhlé nohy. V případě, že jste menšího vzrůstu, nezapomeňte pomocí bot do špičky nebo na podpatku a klínku své nohy opticky prodloužit.

Které střihy vám budou slušet?

Ať už máte postav ve tvaru jablka nebo hrušky, vždy je důležité upozornit na své přednosti a rafinovaně zamaskovat drobné nedostatky, které máme všichni. I zdánlivě dokonalé modelky. V tomto případě je ideální sáhnout po šatech v kratší délce odhalující vaše štíhlé nohy. Stejně tak se nebojte ani hlubšího výstřihu, nejlepší je klasický výstřih do „V“.

Velký pozor si dávejte na pas. Jelikož nebývá definovaný, snažte se k němu nepřitahovat pozornost. Vyhýbejte se páskům, masivním aplikacím a zkrátka všemu, co by k vašemu bříšku mohlo zbytečně přitáhnout pozornost. Siluetu pouze lehce naznačte, ne ji nutně přetněte vedví. Vůbec nejvhodnější jsou šaty v rovném, empírovém či zavinovacím střihu nebo s mírným zúžením v pase

Co se týče materiálů, vyvarujte se šatům z elastických syntetických látek, jež vás těsně obepnou. Na léto je ideální například len a bavlna

Šaty pro postavu ve tvaru jablka na léto 2023

Jedním z hitů letošního léta je denim. Určitě se proto nezdráhejte sáhnout po denim košilových šatech v kratší délce. Nejenže budete vypadat trendy, ale ještě se jedná o univerzální kousek vhodný do práce, do města i na dovolenou. Stačí ho doplnit neutrálními letními sandály, proutěnou kabelkou a máte hotovo. 

V rámci barev se letos kromě neutrálních béžových a bílých šatů budou nosit pestré odstíny. Vůbec nejoblíbenější bude sytě modrá, zelená a růžová. Rozhodně není čeho se obávat, podobné barvy budou slušet i vám. 

Opomenout nesmíme ani tolik populární květované zavinovací šaty v midi délce, které k létu již tak nějak patří. Jedná se o romantický kousek, jenž nesmí chybět v šatníku žádné moderní ženy. In zůstávají i pruhy. Letos se oproti předchozím rokům budou nosit hlavně jemně pruhované modely ve světle modré, zelené nebo meruňkové variantě. Výhodou šatů se svislými pruhy a výstřihem do tzv. véčka je, že vás udělají opticky vyšší a štíhlejší. Která žena by je tedy nemilovala. 

 

napsala Dana Klementová

Zdroje:

https://www.intimidea.cz/blog/postava-jablko/ 

https://www.zeny.cz/saty-trendy?kapitola=0 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip