Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Naše osobnost a kvalita spánku: Jak znamení zvěrokruhu ovlivňuje váš odpočinek

Naše osobnost a kvalita spánku: Jak znamení zvěrokruhu ovlivňuje váš odpočinek

29.6.2023 - redakce Babinet.cz

Spánek je jedním z mnoha důležitých faktorů, který pozitivně, nebo negativně, ovlivňuje naše zdraví. Takový kvalitní spánek nejenže doplňuje energii, ale také zlepšuje psychické zdraví a zvyšuje například i produktivitu. Co když vám ale tolik zmiňovanou kvalitu spánku něco narušuje a vy stále nemůžete přijít na to, co to vlastně je? Možná vám tu správnou odpověď přinese astrologie.

foto / Freepik

Beran

Energie Beranů je přímo nakažlivá. Právě ta však může zároveň bránit také jejich správnému spánkovému režimu. Aby si Berani spánek zlepšili, měli by se během dne věnovat fyzické aktivitě, která je vyloženě utahá a pomůže tak k vyčerpání jejich neutuchající energie. Ideálním rituálem před spaním je pro Berany hluboké dýchání.

Býk

Býci jsou známí svou vytrvalostí a pevnou vůlí. Už jen tyto vlastnosti jim umožňují kvalitně spát, protože krásně nahrávají pravidelným odchodům do postele. Nicméně, stres či věčné přemýšlení o pracovních záležitostech jsou tím, co klidný spánek Býků často narušuje. Býci by tak mohli vyzkoušet příjemnou vůni nebo tlumenější osvětlení.

Blíženci

Blíženci mají problém s roztříštěností a atakem myšlenek. Tyto situace se u Blíženců odehrávají především v noci. To pochopitelně nepříznivě působí na jejich spánkové cykly a ve dne se pak logicky o slovo hlásí podrážděnost. Blížencům by pomohlo, kdyby se před usnutím soustředili výhradně na seznam úkolů pro následující den. To jejich aktivní mysl uspokojí.

Rak

Raci jsou citliví a emocionální jedinci, což často jejich spánek ovlivňuje negativním způsobem. Vzhledem k tomu, že se Raci dobře cítí v útulném prostředí, může ke zlepšení kvality jejich spánku ona útulnost dopomoci. Obklopte se hřejivými přikrývkami hezkých vzorů, vyzdobte ložnici decentními dekoracemi a večer popíjejte bylinkový čaj z krásného hrníčku.

Lev

Lvi mají lehký sklon k dramatičnosti a teatrálnosti. Ač se to na první pohled nemusí zdát, mohou se tyto jejich slabší stránky promítnout také do spánkového vzorce. Snažte se proto určitě před ulehnutím do postele relaxovat. Uvolněte se správně tak, abyste snížili napětí a stres. Jít na to můžete přes televizi, počítač a telefon, které už hodinu před spaním nebudete sledovat.

Panna

Panny jsou velmi detailní a mají silný sklon k přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta. Vše chtějí řešit a trápí je problémy celého světa. To však spánku nijak nepomáhá. Naopak. Jejich mysl je přetížená a tělo se o odpočinek pokouší marně. Panny by pro zklidnění a následné zkvalitnění spánku mohly zkusit knihu nenapínavé povahy nebo klidnou hudbu.

Váhy

Mírné i mírumilovné Váhy touží po klidu, harmonii a pohodě. I před spaním by se tak Váhy měly pokoušet o blahodárnou vyváženost a pravidelnost. To vše jim vždy jedině prospěje. Do seznamu pozitivních návyků tak můžeme zařadit pravidelný spánkový režim a dodržování klidné večerní rutiny. Naopak večerní konfliktní situace by u Vah měly mít jasnou stopku.

Štír

Intenzivní a vášniví Štíři. Jejich plamenná povaha a neustálý emoční neklid se snadno může projevovat také v souvislosti s poruchami a nekvalitou spánku. Štírům by velmi prospělo, kdyby se naučili více dbát na to, jak vypadá jejich ložnice. Štíři vnitřně nevěří tomu, že uklizená, čistá a oku lahodící ložnice pozitivně ovlivňuje také spánek.

Střelec

Přirozeností Střelců je aktivita. Jsou neustále v pohybu a často odkládají odchod do postele i proto, že se ještě necítí být unaveni. Což je u Střelců ale zároveň i velký problém, protože jsou prakticky k neutahání. Zklidnění mysli je však také důležité. To si Střelci mnohdy neuvědomují. Večerní zpomalení by tak u Střelců mohlo probíhat skrz meditaci nebo klidné mluvené slovo.

Kozoroh

Zodpovědní a ambiciózní Kozorozi. Ti se snaží dosáhnout svých cílů a v souvislosti s jejich vytrvalostí není divu, že se jim to z drtivé většiny daří. Platí za to však obrovskou daň a to mimo jiné i v podobě spánku. Toho mají Kozorozi žalostně málo a bývají permanentně unavení. Měli by si nacházet více času na relaxační horkou koupel a poté se ihned odebírat do postele.

Vodnář

Vodnáři jsou kreativní a nezávislé osoby. I jejich mysl je v nekonečné aktivitě. Neustále nad něčím dumají, vymýšlejí a přemítají. Jejich hlava se většinou nedokáže upokojit a zklidnit ani na chvíli. Vodnáři sami pak špatnému spánku napomáhají i tím, že se do peřin uchylují s mobilem v ruce. V jejich případě je však vhodnější například psaní deníku.

Ryby

Spánek Ryb narušují divoké sny. Vzhledem k tomu, že mozek si ve spánku řeší problémy a situace, se kterými není schopen pohnout za bdělého stavu, není se pak u citlivých Ryb čemu divit, propisují-li se jim do snů různá řešení všemožného. Ryby by se tak měly vyvarovat večernímu zaobírání se problémy nejen svých, ale i druhých. Měly by zkusit vyladit i spánkový režim jako takový.

 

napsala Bára Klímová

 

zdroje:

horoskopy.cz

https://www.ireceptar.cz/hobby/spanek-podle-horoskopu.html

https://astrotalk.com/astrology-blog/link-between-sleep-and-astrology-know-here/#:~:text=Saturn%20is%20considered%20the%20main%20planet%20that%20affects,Gemini%2C%20Libra%2C%20Aquarius%20are%20also%20signs%20of%20sleep.

https://www.elitedaily.com/lifestyle/how-your-zodiac-sign-affects-sleep

https://www.purewow.com/wellness/zodiac-signs-who-sleep-best

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip