Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Jak vybrat sluneční brýle pro kulatý obličej?

Jak vybrat sluneční brýle pro kulatý obličej?

29.6.2023 - redakce Babinet.cz

Sluneční brýle neplní pouze estetickou funkci, ale navíc také chrání náš zrak před slunečními paprsky a zajišťují komfortnější pohled. Vybrat sluneční brýle přitom může být poměrně složité. Připravili jsme si pro vás několik tipů, které sluneční brýle budou nejvíce lichotit ženám s kulatým obličejem. 

 

foto / Freepik

Bez slunečních brýlí se v létě neobejdete

Léto je konečně tady a společně s přibývajícími letními paprsky nastává období slunečních brýlí. Jestliže si na léto 2023 plánujete pořídit nové, pamatujte, že by měly splňovat hned tři kritéria! Zaprvé zvažte, při jakých příležitostech budete brýle nosit. Jedny a ty samé se totiž nemusí hodit pro horské túry i plážovou dovolenou. Zadruhé myslete na funkčnost brýlí proti UV záření. A v neposlední řadě přizpůsobte výběr brýlí svému tvaru obličeje. Právě ten totiž hraje nejdůležitější roli v tom, jak vám budou brýle slušet. Které brýle jsou nejvhodnější pro kulatý obličej?

Brýle podle tvaru obličeje

S ohledem na brýle nejčastěji rozlišujeme několik typů tvaru obličeje, kdy u žen se zpravidla jedná o hranatý, trojúhelníkový, oválný nebo kulatý, na který se zaměříme trochu podrobněji.

Kulatý obličej působí sympaticky, mile a roztomile, ale najít brýle, které by mu perfektně sedly, může být mnohdy složité. Vždy si vzpomeňte na pravidlo, že protiklady se přitahují. Tak je tomu i v tomto případě. Pro kulatý obličej zvolte užší obdélníkové brýle nebo hranaté brýle, které obličej opticky zeštíhlí, protáhnou a dodají mu ostřejší rysy. Výhodou je také průhledný nosník rozšiřující oči. Dále kulatý obličej zeštíhlují sluneční brýle s výraznější horní obrubou.

Čemu se v případě kulatého obličeje naopak vyvarovat? Jednoznačně kulatým brýlím, které mají tendenci ještě více zakulacovat obličej, což rozhodně není žádoucí. Vhodné nemusí být ani obří a masivní brýle. Záleží však na vašich osobních preferencích a vkusu.

Trendy sluneční brýle pro léto 2023

Majitelky kulatého obličeje si letos přijdou na své, neboť hranaté sluneční brýle budou jedním z nejžhavějších trendů! Zatímco v minulých sezonách dominovaly lehce vintage hranaté sluneční brýle, letos byly doplněny o jakýsi kočičí nádech, a připomínají tak něco mezi tradičními obdélníkovými a smyslnými cat eye brýlemi. 

Výjimkou tento rok nejsou ani extra úzké hranaté obroučky či bezrámečkové obdélníkové sluneční brýle evokující módu Y2K. Co se týče barev, chybu neuděláte s klasikou v podobě černé a hnědé. Jestliže však dáváte přednost extravaganci, sáhněte po plastových slunečních brýlích s bílými obroučkami.

 

napsala Dana Klementová

Zdroje:

https://www.whowhatwear.co.uk/sunglasses-trends-2023/slide3 

https://optikdodomu.cz/ocni-optik-radi/14-dioptricke-bryle-podle-tvaru-obliceje/ 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip