Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Co symbolika říká o znameních zvěrokruhu a stromech. Který je ten váš?

Co symbolika říká o znameních zvěrokruhu a stromech. Který je ten váš?

25.6.2023 - redakce Babinet.cz

Ten, kdo se alespoň trošku zajímá o znamení, horoskopy, astrologii a podobné disciplíny dobře ví, že důležitou roli v tomto zábavném a zajímavém odvětví hrají často symboly. Symbolika jako taková je vůbec úžasná. Dává do souvislostí i situace, věci, osoby, atd., u kterých by nás nikdy nic takového nenapadlo. Symbolika hezky pracuje se zrcadlením, s podobnostmi, s moudrostí dávných dob i s moderními prvky. Je zkrátka fascinující a něčím nás přitahuje už po staletí. Pojďme se proto dnes podívat, co symbolika říká o znameních zvěrokruhu a stromech. Který je ten váš?

foto / Freepik

Beran

Dříny jsou okrasné kvetoucí stromky, které exteriéry zdobí a zkrášlují svými půvabně drobnými kvítky. Dříny představují odolnost, houževnatost, sílu, odhodlání a vůli nevzdávat se. Daří se jim i ve velmi ztížených podmínkách, což je stejný charakteristický rys, který vídáme u Beranů.

Býk

Býk sice na první pohled působí velice tvrdě, opak je však pravdou. Pro své milované se třeba rozkrájí, jen aby byli spokojení. Není tak žádným překvapením, že stromem jedinců ve znamení Býka je právě vrba. Symbol loajality, trpělivosti a extrémní flexibility.

Blíženci

Blíženci bývají skrz na skrz intelektuální. Jejich intelekt mnohé až děsí, ale k tomu není důvod. Blíženci jsou velice moudří a dobře ví, že povyšování se nad někoho je velice nízké. Tipujete tedy jako strom Blíženců moudrý dub? Tipujete naprosto správně.

Rak

Vodou pohánění Raci. Emotivní, milující, přehánějící, náladoví, empatičtí a vymykající se veškeré logice. V dobách, kdy se velký význam přikládal různým přírodním rituálům, se stejné vlastnosti připisovaly cesmíně. Byla vnímána jako ochranitelka duší. Stejně jako Raci.

Lev

Lvi se absolutně zrcadlí v topolech. Nebo naopak? Tak jako tak jde o obdivuhodné atributy jak u topolů, tak u Lvů. Lvi se vyznačují energií, kterou všichni kolem intenzivně cítí. Dále je Lev, stejně jako topol spojován s mimořádnou kreativitou, spiritualitou a povzbudivou energií.

Panna

Stromem Pann je jednoznačně majestátní a nádherná olše. Ta je, stejně jako Panna, zemitá, hluboce zakořeněná, ukotvená, stálá a také krásná. A krásou jedinci v Pannách většinou vyloženě oplývají, což dobře ví i Panny samy. Nepřehlédnutelná krása Pann i olší je tak společným jmenovatelem.

Váhy

Váhy jsou úžasně zvláštní. Na jednu stranu jsou klidné a nejšťastnější bývají v harmonii, ale na straně druhé tady máme jejich super schopnost, kterou je odolnost i vůči tomu největšímu tlaku. Podobnosti můžeme spatřovat také u jilmu. Stromem osobitých Vah je právě on.

Štír

Štíři mají neskutečnou hloubku. V ní pak proudí ohromná spousta rozmanitých emocí, které se však jen málokdy vyderou na úplný povrch. Tímto mlčením občas zraňují sami sebe, ale přitom mají schopnost uzdravovat duši druhých. Stejně jako léčivé plody i listy ořešáku.

Střelec

Bez. Přesně tento malý stromek je stromem Střelců. Při bližším prozkoumání je také hned jasné proč tomu tak je. Bez je úplně stejně proměnlivý jako Střelec. V různých fázích svého života se povaha i křehkost Střelců razantně mění, tvrdost ustupuje a slovo dostává tvárnost.

Kozoroh

U Kozorohů jsme zvyklí na neutuchající, nekonečnou a tvrdou práci, jejímž výsledkem jsou však sladké plody. Jabloň je tak pro Kozorohy stromem naprosto přiléhavým. U jabloně, stejně jako u Kozorohů, trvá velmi dlouho, než se dostaví výsledky. Kozoroh si ale umí počkat.

Vodnář

Vodnáři jsou úzce spjati s jasany. O jasanu se říká, že posiluje víru. Víru v sebe, ve vesmír, ve varovné pochybnosti a signály, víru v kritické myšlení. Přesně jako Vodnář. Vodnář je ve společnosti vždy tím, kdo předkládá ještě jiné úhly pohledu, správně zpochybňuje a nahlodává.

Ryby

Divokou olivu by u Ryb pravděpodobně čekal opravdu jen málokdo. Ryby bývají samotářské, uzavřené, velmi hloubavé, klidné rezervované. Ale? Stejně jako divoká oliva hustě, bohatě a nekonečně větví svou náruč pro všechny, kteří potřebují odpočinek a útěchu.

 

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Ol%C5%A1e_(rod)

https://www.astrologyanswers.com/article/arbor-astrology-which-tree-is-associated-with-your-zodiac-sign/

https://www.zahradaapriroda.cz/drin-obecny/

horoskopy.cz

https://www.oliviadaolive.com/greek-olive-tree-symbolism-olive-tree-meaning/

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip