Babinet.cz  /  Magazín  /  Život a vztahy  /  Cesty k vnitřnímu klidu podle znamení: Lvi by měli vnímat přítomný okamžik, Blížencům prospěje vana

Cesty k vnitřnímu klidu podle znamení: Lvi by měli vnímat přítomný okamžik, Blížencům prospěje vana

9.6.2023 - redakce Babinet.cz

Zajímáte-li se o astrologii, pak víte, že může zasahovat do všech směrů našich životů, když jí to dovolíte. Dnes se tak optikou hvězd podíváme na vnitřní klid. Ten potřebujeme všichni, ale málo kdo z nás si jej umí cíleně navodit a hýčkat. Některým znamením jde tato poměrně těžká disciplína s lehkostí, jiná znamení potřebují malou nápovědu. Pojďte se tak s námi podívat na to, jak jste na tom s posilováním vnitřního klidu vy.

foto / Freepik

Beran

Berani vedou život, který velmi často kopíruje charakter houpačky. To se sice čas od času děje nám všem, ale Berani v tomto stylu fungují mnohem častěji a dlouhodobě. Je to jejich přirozenost. U Beranů tak zklidnění vede přes rovnováhu. Vedle svých aktivit jako je například běh či návštěva posilovny, by neměli zapomínat ani klidnější relax. Například v podobě knih či vaření.

Býk

Býci jsou zvyklí, že na ně neustále někdo spoléhá. Sami jsou přirozeně nastavení tak, aby byli permanentně ve střehu a nic neponechávali náhodě. Hlavu si chodí čistit do přírody a rádi si vyšlápnou i dlouhou túru, která je doslova zničí. Vhodná je pro ně ale také jóga a cílená meditace, kdy si jejich vytížená hlava dá pauzu.

Blíženci

Blíženci oplývají spoustou pozitivních vlastností. Od vysoké inteligence až po chuť se pro ostatní rozkrájet. Často na ně ale však doráží také úzkost, bývají roztěkaní a nedůslední. K vnitřnímu klidu by tak Blížencům mohla pomoci vonná koupel nebo aromaterapie obecně. Uklidní jejich roztěkanou mysl a naladí je na klidnější notu právě při úzkostných stavech.

Rak

Raci by si měli uvědomit, že nelze myslet jen na druhé, ale také na sebe. Na základě tohoto nastavení jsou v neustálém stresu a sami na sebe vyvíjejí ohromný tlak. Dokud si Raci nepřipustí, že myslet také na sebe není nic špatného, pořád se budou cítit takto ve stresu a neustále se budou ochuzovat o vnitřní klid a pohodu.

Lev

Lvi jsou velmi kreativní duše a snaží se být neustále v pohybu. Jakmile je chcete zbrzdit a přikováte je na místo, je s nimi k nevydržení. Lvi si však neuvědomují, že toto tempo je poněkud náročné a nestíhají si užít a prožít přítomný okamžik. Na tento nešvar je potřeba si dávat trošku větší pozor a více korigovat. Určit si, co je skutečně důležité a co ne.

Panna

Analytické Panny jsou oddané řádu a jejich touha po dokonalosti je extrémně stresující. Každá věc, která nemá své místo, je vystresuje. Panny tak svému vnitřnímu klidu mohou jít naproti prostřednictvím chvilek v kavárně nebo na masáži. Zkrátka kdekoliv, kde bude postaráno pro změnu zase o ně.

Váhy

Váhy bývají zbytečně moc důvěřivé. Navíc jsou laskavé a ohromně hodné. Často se jim proto stává, že někdo těchto jejich slabých míst bleskurychle využije. Váhy by tak mohly vnitřní klid posilovat učením. Konkrétně učením se říkat ne. Speciálně toto jim nejde vůbec a s každým falešným ano jsou více a více vyčerpané.

Štír

Štír bývá náladový a má problém udržet na uzdě žárlivost. Štír je jinak milionový, ale tyhle dvě oblasti jsou u Štírů tabu téma. Štír dobře ví, jak si nejlépe odpočinout a posilovat vnitřní pohodu. Na to konkrétně Štír žádnou radu nepotřebuje. Často mu však ale uniká, že právě ona žárlivost a náladovost jeho, jinak efektivní snahy o vnitřní klid, hatí.

Střelec

Střelci si hodně váží své svobody. Ta je pro ně téměř až posvátná. Tento fakt má ale také své mínusy. Střelci nechtějí, aby jim cokoli uniklo. Chtějí být všude, vše zažít a vše si vyzkoušet. Neumějí se zastavit na místě a chvilku rozjímat. A to je přesně to, co Střelci k posílení psychické pohody a vnitřního klidu potřebují.

Kozoroh

Kozorozi hodně a tvrdě pracují. Jsou zvyklí žít od rána do večera ve stresu. Jeden by tak řekl, že ve chvílích volna zatouží po klidu a po činnostech, které stresu zbavují. To však Kozorohy ani nenapadne. Potřebují adrenalin, i když zrovna odpočívají. Často je tak najdete při vysokohorské túře, při čekačce na seskok na laně nebo na motorce.

Vodnář

Vodnáři bývají volnomyšlenkáři. Jsou až záviděníhodně nezávislí a umějí prožít naplno každý den. Ze všeho se radují a snad nikdy je neuvidíte se zasmušilým výrazem. Toto všechno k jejich vnitřnímu klidu pochopitelně výrazně přispívá zcela automaticky. Co by ale potřebovali vypilovat, je odbourání těch věčných obav o to, zda něco neprošvihli a jestli den náhodou nemohl být ještě akčnější.

Ryby

Ryby se bohužel velmi často setkávají s manipulací. Někteří lidé nekonečnou dobrotu Ryb rychle vycítí a s radostí ji zneužijí. A to Ryby samozřejmě zraňuje a oslabuje. K posílení sebedůvěry, a tím pádem oklikou i k posílení vnitřního klidu, by Rybám mohly pomoci bojové sporty či jiný energičtější náboj. Rozhodně si poté začnou Ryby mnohem více věřit.

napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.astrology.com/zodiac-signs

https://spiritualify.org/heres-how-to-achieve-inner-peace-based-on-your-zodiac-sign/

https://www.horoskop.cz/

https://www.horoscope.com/zodiac-signs

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip