Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Na velikosti nezáleží aneb Jak vybrat dokonale padnoucí plavky pro smyslné křivky

Na velikosti nezáleží aneb Jak vybrat dokonale padnoucí plavky pro smyslné křivky

7.6.2023 - redakce Babinet.cz

Výběr plavek se zpravidla neřadí mezi nejoblíbenější disciplíny. Špatně nasvícené kabinky často dokáží ještě více umocnit naše nedokonalosti, a mnoho žen, které se pyšní plnými křivkami, se jim raději úplně vyhýbá. Plavkové trendy pro léto 2023 jsou však tak rafinované, že lichotí každé postavě a jistě budou slušet i vám. Jaké tedy vybrat plavky, pokud nejste majitelkou velikosti XS?

foto / Freepik

Do obchodu vyrazte s radostí!

Ještě předtím, než se vydáte nové plavky vybrat, je dobré si uvědomit, že abyste se v nich mohla cítit skutečně krásná, je třeba mít se ráda taková, jaká jste. A pokud se i vám letos nepodařilo docílit vysněné postavy, není třeba podléhat panice.

Čím dál více módních značek si uvědomuje, že ne všechny ženy si vyberou mezi velikostmi S, M a L, a tak do své nabídky zařazují větší velikosti. Jistě si proto své vysněné plavky v letošních kolekcích najdete.

Bikiny versus jednodílné plavky

Na samotný začátek si určete, zda byste raději dala přednost jednodílným, nebo naopak dvoudílným plavkám. Ačkoliv má mnoho žen pocit, že zahalit se do jednodílných plavek bude tím nejlepším řešením, nemusí tomu tak být. Například ženám s postavou ve tvaru jablka, tedy s větším bříškem, plavky vcelku ne vždy lichotí. Pro ženy s větším poprsím se mohou mnohem lépe hodit dvoudílné bikiny s horním dílem se silnějšími ramínky a kosticí

Při výběru plavek se nikdy nesrovnávejte s ostatními ženami. Jedné ženě mohou slušet bikiny s vyšším pasem a druhé budou třeba více svědčit celkové plavky s hlubším výstřihem. Vždy je nejdůležitější váš osobní pocit. 

Pozor na extra vysoký pas 

Často ženy sahají po bikinách s vyšším pasem s domněním, že skvěle schová jejich bříško. To sice ano, ale s vysokým pasem to zbytečně nepřehánějte. Raději dejte přednost plavkám s pasem těsně pod pupík nebo lehce nad něj. Extra vysoké kalhoty nepůsobí zrovna lichotivě. 

Skvělé jsou kalhoty lehce vykrojené na bocích. Rázem bude vaše postava vypadat o něco vyšší. 

Co se týče horního dílu, pokud máte větší poprsí, určitě zvolte podprsenku s košíčky a kosticí

Slušivé jednodílné plavky dle současných trendů

Toužíte-li po jednodílných plavkách, nebojte se aktuálních plavkových trendů a sáhněte po těch v pestrých barvách, s flitry či hravými potisky. Chybu neuděláte ani s asymetricky řešenými kousky

Mnoho žen s plnějšími křivkami upřednostňuje plavky v černé barvě, neboť se v nich cítí více schované. Jestliže však vsadíte na kvalitní materiál, který vás bude lehce stahovat a zvolíte dobrý střih, rozhodně se nemusíte bát ani výraznějších variant. Pokud se pro černou barvu přeci jen rozhodnete, dejte přednost modelu, jenž má nějaké originální řešení a nepůsobí tolik fádně. 

K sehnání jsou letos i nejrůznější plavky vcelku s rukávy, nohavičkami nebo extra stahujícím efektem

napsala Dana Klementová

Zdroj:

https://practicalwanderlust.com/swimsuits-for-curves/

https://www.instyle.com/best-swimwear-trends-2023-7254709 Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip