Babinet.cz  /  Magazín  /  Aktivní život  /  Na co všechno při delším pobytu v přírodě s pejskem nezapomenout?

Na co všechno při delším pobytu v přírodě s pejskem nezapomenout?

26.5.2023 - redakce Babinet.cz

Jaro je v plném proudu a nastal čas delších procházek s našimi čtyřnohými mazlíčky. A i když  počasí aprílově zkouší, co vydržíme, ven nás to po dlouhé zimě láká čím dál víc. Proto plánujeme delší výšlapy, aby vyvenčení a vyčištění hlavy bylo opravdu důkladné. Na co při takovém celodenním pobytu venku nezapomenout, abyste si ho náležitě užili?

 

foto / se svolením Vafo Praha

Máte psa, který miluje procházky a čím jsou delší, tím lepší? Pak je to na dlouhé výlety zřejmě dobrý adept a nehrozí, že vám v půli cesty začne stávkovat. Možná se budete divit, ale ne každý pes je na náročnější túry zvědavý. V první řadě je proto třeba znát povahu psa i jeho fyzické možnosti. Někdy je dobré postupně prodlužovat pravidelné procházky a zjistit, jak to oba zvládáte. Obecně ale platí, že štěňata do jednoho roku by se měla více šetřit a na fyzickou zátěž si zvykat pomaleji.

Snídaně je základ

Na co je potřeba myslet jako první, je přísun energie, tedy dostatek krmiva před akcí. Pokud vyrážíte brzy ráno, pamatujte, že pes by měl jíst asi 30 minut před fyzickou zátěží. Pro aktivní psy je vhodné například krmivo Brit Care Dog Sustainable Activity. Hodí se i pro chlupáče se zvýšenými nároky na pohybový aparát. Každopádně chybu neuděláte, když budete mít po kapsách dostatek psích pochoutek a při delším pobytu venku také svačinku na doplnění energie. Pamlsky Let´s Bite Chewbones poslouží i na zkrácení dlouhé chvíle třeba při čekání na vlak. A nezapomínejte ani na svoje občerstvení, abyste svému aktivnímu pejskovi stačili.

Bez vody to nepůjde

Stejně jako na jídlo, tak se vyplatí pamatovat i na zásobu vody. Ne vždy vede cesta podél průzračného potůčku, a tak se láhev s vodou a cestovní psí miska hodí. Zejména v létě pravidelná hydratace zabrání přehřátí vašeho psího parťáka a následným nepříjemným komplikacím.

Nezbytná výbava

Na výletech do přírody je fajn, že psa můžete na mnoha místech vypustit na volno. Ale ne vždy je to možné, proto by součástí výbavy mělo být určitě také prodlužovací vodítko, případně pohodlný postroj. Počasí bývá často nestálé, takže i pláštěnka pro pejska se bude hodit. A když plánujete vyjet do náročnějšího a třeba částečně kamenitého terénu, přibalte pejskovi do batohu botičky. Vyhnete se pak ošetřování nepříjemných zranění na tlapkách.

Lékárnička pro všechy případy

Připraveni ale musíte být na každou situaci, takže alespoň základní zdravotní materiál je nezbytností. Kromě dezinfekce a náplastí do lékarničky dejte také obinadlo a případně pinzetu či kleštičky na vyndávání klíšťat. Výhodou je, že většina věcí se v případě potřeby dá použít jak pro vás, tak pro vašeho psího parťáka.

Noc pod širákem

Když máte rádi dobrodružnější výlety s přespáním venku, tak kromě svého spacáku byste měli připravit místečko na spaní i vašemu psímu společníkovi. V nabídce jsou také psí spacáky, ale to už je větší investice pro častější trempování se psem.zdroj: mazliccivpohybu.cz, krmivo-brit.cz

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip