Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Kouzlo art deco nábytku i stylu bydlení je stále aktuální

Kouzlo art deco nábytku i stylu bydlení je stále aktuální

15.5.2023 - redakce Babinet.cz

Art deco se nejvíce rozšířil v Americe a Evropě ve dvacátých a třicátých letech minulého století a kombinuje v sobě prvky kubismu, futurismu i secese. Zpočátku byl určen výhradně pro vyšší třídu, ale postupně si jej oblíbila i široká veřejnost, a tak se dostal do širšího povědomí a začal se postupně šířit. Jestliže vás styl art deco i po téměř sto letech od svého vzniku stále fascinuje, nebojte se v jeho duchu zařídit svůj domov. Co k tomu budete potřebovat?

Jak poznat art deco nábytek

Původní art deco nábytek je v současné době nákladnou položkou, ale naštěstí si lze pořídit povedené náhrady v takzvaném novém art deco stylu. Art deco nábytek je typický tím, že působí luxusně, elegantně a na první pohled je snadno rozeznatelný díky ostrým geometrickým hranám, lesklým povrchům a kombinaci několika materiálů.

Mezi oblíbené materiály art deco stylu patří:

  • ocel
  • chrom
  • sklo
  • mramor

Typické barvy pro styl art deco

Pro art deco jsou typické nápadné barvy, které zkrátka nejde v interiéru přehlédnout. Milujete-li černou, červenou, bílou, zlatou, bordó, modrou, ale i neutrální krémovou, je art deco styl pro vás. Jedním z hlavních poslání tohoto stylu je totiž upoutat pozornost. Právě přepychového a luxusního dojmu dosáhnete nejlépe kombinací kovu, mramoru a pestrých barev.

Co rozhodně nesmí v interiéru art deco chybět

Kromě typického nábytku a barev se zaměřte také na lesklé povrchy a nápadité doplňky. Zrcadla na stěnách, zlaté doplňky, netradiční a nepřehlédnutelné dekorace – to vše je pro styl art deco jako stvořené.

Přetvořte svou domácnost v honosnou, lesklou, barevnou, luxusní a přepychově působící s pomocí oblíbeného stylu art deco. Navraťte se do minulého století, alespoň v duchu, a dopřejte svému všedně působícímu domovu nový kabát.

Dopřejte si luxus a eleganci v interiéru vašeho domova a vyberte si z pestré nabídky art deco nábytku na Estila-nabytek.cz.

 

Zdroj obrázku: Ground Picture / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip