Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Připravte se na léto a zbavte se ztvrdlé kůže na nohou díky domácím přípravkům. Výsledek bude famózní

Připravte se na léto a zbavte se ztvrdlé kůže na nohou díky domácím přípravkům. Výsledek bude famózní

8.5.2023 - redakce Babinet.cz

Přirozené smrštění a ztvrdnutí odumřelé kůže na chodidlech je normální. Ale pro udržení krásných a hladkých nohou je třeba tuto přebytečnou odumřelou pokožku odstraňovat a nohy bohatě hydratovat. Naštěstí existuje několik způsobů, které zvládnete v pohodlí domova. Pár z nich si dnes ukážeme. Jsou šetrné, ale velmi účinné. Dopřejte si některou z rozmazlovacích procedur i vy.

foto / Freepik

Proč se ztvrdlá kůže na nohou vyskytuje

K hromadění odumřelé kůže na nohou dochází nejčastěji kvůli nedostatku vlhkosti v pokožce. Jistý nedostatek vlhkosti je pochopitelný a na místě, pokud máte chodidla neustále v botách a ponožkách. Obzvláště pak, když nejste zvyklí každý den používat krém. Jaké ale mohou být další důvody?

  • Dlouhodobé stání, nebo nošení nevhodných bot také rozhodně nejsou ku prospěchu.
  • Některá mýdla a krémy mohou rovněž poškodit a vysušit pokožku. Při nákupu krémů na nohy se vyhněte těm, které obsahují alkohol.
  • Stejně tak mohou k suché pokožce vést i některé léky.

Jak si od ztvrdlé kůže pomoci

Než si povíme o domácích přípravcích, musíme zmínit i dalších pár kroků. I ty jsou potřeba, protože nikdy nic nefunguje samo o sobě. Aby tedy byla péče o vaše nohy vždy kompletní, nepodceňujte tyto body:

  • Dbejte na dostatek tekutin.
  • Denně aplikujte krém, který vaší pokožce vyhovuje. Vůbec nejlepší je lékařská vazelína.
  • Jednou týdně nohám dopřejte lázeň.
  • Průběžně a pravidelně odstraňujte kůži například pemzou. Nejlépe po zmíněné lázni. Kůže je krásně měkká a její odstranění půjde snáz.

Domácí pomocníci

  • Smíchejte dvě polévkové lžíce soli se stejným podílem dětského olejíčku a citronové šťávy. Vymíchejte si hrubší pastu a tu pak naneste na chodidla. Hezky promasírujte, nechte ještě chvilku působit a poté opláchněte teplou vodou.
  • Smíchejte dvě polévkové lžíce hnědého cukru, dvě polévkové lžíce olivového oleje a polévkovou lžíci citronové šťávy. Opět vymíchejte abrazivní pastu a naneste na pokožku chodidel. Dopřejte si masáž, nechte pastu ještě chvilku na chodidlech a poté opláchněte teplou vodou. Ať už používáte jakýkoliv peeling, nezapomeňte zakončit péči krémem.
  • Další možností je jedlá soda. Pokud ji chcete použít, musíte postupovat opatrně a použít jen velmi malé množství. Do lázně s teplou vodou přidejte dvě až tři lžíce jedlé sody. Namočte nohy do lázně na deset až dvacet minut. Po uplynutí doby opatrně odstraňte kůži pemzou. Mějte na paměti, že jedlá soda může způsobit podráždění, zarudnutí a suchost pokožky. Máte-li citlivější kůži, rozhodně takto jedlou sodu nepoužívejte. Po lázni nevynechejte krém.

Další rady si můžete přečíst v dalším článku.

 

Napsala Bára Klímová

zdroje:

https://www.indulona.cz/pece-o-pokozku/rady-a-tipy/trapi-vas-v-lete-tvrde-paty-pomuzou-vam-osvedcene-babske-rady?_fid=7bez

https://prozeny.blesk.cz/clanek/pro-zeny-trendy-krasa/405227/jak-na-ztvrdle-paty-krok-za-krokem-pomuzou-pedikura-i-babske-rady.html

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip