Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Klobouky, boty i kabelky. Slaměné doplňky budou tento rok naprostou nezbytností

Klobouky, boty i kabelky. Slaměné doplňky budou tento rok naprostou nezbytností

3.5.2023 - redakce Babinet.cz

Léto se již nezadržitelně blíží, a tak nastává nejvyšší čas, abyste i vy doplnila svůj šatník o trendy slaměné doplňky, které k teplejším měsícům neodmyslitelně patří. Vůbec nejvíce se letos budou nosit slaměné kabelky, boty i klobouky, ale chybět nebudou ani slaměné náušnice či pásky. 

 

foto / Freepik, Unsplash

Sláma a móda k sobě patří již od nepaměti

V módě se sláma využívá již stovky let. Například v Africe a Asii se nosily slamáky již ve středověku, aby se pomocí nich lidé ochránili jednak před sluncem, ale také před deštěm. V Číně, Japonsku a dalších asijských státech se nosí široké klobouky pro podobné účely dodnes. A ani my v Evropě nezůstáváme pozadu a slaměná móda je nám stále bližší. 

Slaměné kabelky: Módní hit číslo jedna

O tom, že bez slaměných klobouků si léto již nedovedeme zřejmě představit, není pochyb. Podobně populární jsou ale poslední roky také slaměné kabelky, zejména pak shopperky, které si získaly oblibu díky své praktičnosti. Zvolit ale klidně můžete i menší slaměné kabelky do ruky, kulaté slaměné kabelky nebo nejrůznější slaměné košíky. V kombinaci s jarními/letními šaty, opálenou pokožkou a slunečními paprsky vypadají kabelky ze slámy naprosto perfektně. 

Výhodou navíc je, že slaměnou kabelku využijete i během jara například k trenčkotu a džínám či během podzimu k elegantnímu kabátku ve světlejší barvě. Pokud si tedy nějakou podobnou kabelku pořídíte, jistě ji využijete.

Slaměné boty? Proč ne.

Výjimkou poslední roky nejsou ani slaměné boty. Nejenže všemožné espadrilky a boty na klínku ze slámy skvěle vypadají, ale ještě navíc poskytují maximální pohodlí, neboť je jejich podrážka, klínek či platforma vyrobena právě ze slámy či juty. Boty jsou díky nim neuvěřitelně lehké a na noze je téměř neucítíte.

Opomenout však nesmíme ani další slaměné doplňky, jako jsou zejména slaměné náušnice a pásky, které budou letos také trendy a vedle tradičních slaměných kloubů se budou nosit i takzvané slaměné kšilty

 

napsala Dana Klementová


Zdroj: https://cz.pinterest.com/search/pins/?q=straw%20accessories%20for%20spring%202023&rs=typed

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip