Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  Vyrobte si stínidlo na lampu z javorové dýhy

Vyrobte si stínidlo na lampu z javorové dýhy

2.5.2023 - redakce Babinet.cz

Javorové dřevo patří k nejsvětlejším z našich dřev. Interiéru dodává jedinečný přírodní charakter. Jednoduché stínidlo na lampu z javorové dýhy o výšce 30 cm si snadno vyrobíte sami.  

Materiál: javorová dýha o šíři 23 mm, vrtačka (my máme Fieldmann FDV 10253-A), tenký vrták, režná nit nebo nýtek

Odstřihneme 6 pruhů dýhy o délce 70 cm, které na sebe položíme tak, jak je patrné na obrázku – vždy dva pruhy vodorovně k sobě. Na místech, kde se pruhy překrývají, vyvrtáme vrtačkou malý otvor a režnou nití (nebo malým nýtkem) neviditelně spojíme. Dýhu lze i slepit, ale u stínidla je lépe vše zajistit prošitím. Středovým trojúhelníkem provlékneme objímku na žárovku a zavěsíme. Nyní začneme spuštěné stínidlo spojovat – vždy dva pruhy spojíme k sobě a slepíme je lepidlem, zajistíme kolíčkem. Opět stínidlo otočíme a slepíme dva pruhy – jsou to vždy dva pruhy, viz. obrázek. Po slepení necháme vše zaschnout a poté konce dýhy zastřihneme do špičky. Nakonec našroubujeme žárovku.

Akumulátorová vrtačka Fieldmann FDV 10253-A vyniká lehkou baterií, jen 175 g. Akumulátor je zabudovaný v ergonomické rukojeti, takže o něm ani nevíte. Oproti aku vrtačkám, jejichž rukojeť zatěžuje objemná hranatá baterie, nabídne model FDV 10253-A snadnou manipulaci a uživatelské pohodlí, třeba právě pro ženy. Ty možná zaujme také možnost výběru ze dvou barevných variant: Model FDV 10253-A září jasnou růžovou, v jarní zelené pořídíte model FDV 10253-A. Součástí příslušenství vrtačky je ještě další náhradní akumulátor, takže zatímco s jedním pracujete, druhý můžete nabíjet.

Více na Fieldmann FDV 10253-A.

 

Autorka fotopostupu: Radka Buriánková, časopis Dekor, www.casopis-dekor.cz.

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip