Babinet.cz  /  Magazín  /  Styl  /  Široké džíny jsou opět in. Jak je správně nosit?

Široké džíny jsou opět in. Jak je správně nosit?

2.5.2023 - redakce Babinet.cz

Široké džíny se do módy vracejí poměrně opakovaně a letos opět nadešel jejich čas. Pokud se tedy řídíte nejnovějšími módními trendy, alespoň jedny dokonale padnoucí džíny do zvonu vám ve skříni letos nesmí chybět. Jak vybrat takové, které vám budou skutečně slušet?

foto / Freepik

Široké džíny jsou opět in

Džíny s rozšířenými nohavicemi se na scéně objevují již několikátou sezonu. Je tedy možné, že z předchozích let máte ještě nějaké doma. A pokud ne, poradíme vám, jak vybrat takové, které vám budou skutečně slušet. 

Džíny se širokými nohavicemi mají hned několik benefitů. Kromě toho, že tedy vypadají skutečně dobře a dají se s nimi vytvářet nejrůznější outfity, jsou i maximálně pohodlné a nikde vás nebudou zbytečně tlačit. Navíc již dávno neplatí, že by se široké džíny hodily pouze pro teenagerky. To mimochodem dokazuje i módní ikona Victoria Beckham, která nedá na široké kalhoty dopustit.

Vše začíná u střihu

Na samotný začátek je třeba si vybrat střih, který skutečně sedí vaší postavě. Na výběr máte hned několik variant. 

Zatímco culottes jsou zpravidla kratší, široké paperbag mají vysoký pas a flared kalhoty se rozšiřují do zvonu až u kotníků, a dělají tak opticky vyšší postavu. Opomenout nesmíme ani palazzo model, který se naopak rozšiřuje již od stehen.

S čím široké kalhoty kombinovat?

Již máte střih, který se vám líbí a dokonale sedne vaší postavě? Pak je třeba si říct, s čím rozšířené kalhoty nejlépe ladí.

Aby široké kalhoty působily opravdu lichotivě, je ideální zvolit kousky, které podtrhnou vaši siluetu a nepřidají vám opticky zbytečně kila. Jelikož je nejlepší docílit siluety přesýpacích hodin, je nutné podtrhnout váš pas. Sáhnout lze po zkráceném svršku, nebo ho do kalhot zastrčit, ať nepůsobíte neforemně. Naprosto perfektně s širokými kalhotami vypadá například zakasaná košile a sako. Sako, bomber či křivák volte spíše v kratší délce. V případě delšího saka či kabátku je nutné, aby byl daný kousek vypasovaný, a vytvořil tak hezkou postavu. 

Během jara a léta se k širokým džínám určitě nebojte obléct ani kratší top, jenž smyslně odhalí trochu vašeho bříška, ale díky elegantním širokým kalhotám budete stále působit jako dáma. Vyhnout byste se v případě širokých kalhot rozhodně měla jakýmkoliv oversized svrškům.

Co se bot týče, pokud jste menší postavy, noste k širokým kalhotám výhradě podpatky, které vás opticky udělají vyšší.

napsala Dana Klementová

Zdroj: https://www.prozeny.cz/clanek/krasa-a-moda-moda-jak-nosit-siroke-dziny-vyhnete-se-objemnym-vrskum-a-vzdy-ukazte-pas-87460 
Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip