Babinet.cz  /  Magazín  /  Čtenářské příběhy  /  Tchán je alkoholik a přes náš zákaz hlídal naše děti opilý. Tchyně ho nesmyslně kryje, stěžuje si Eva

Tchán je alkoholik a přes náš zákaz hlídal naše děti opilý. Tchyně ho nesmyslně kryje, stěžuje si Eva

28.4.2023 - redakce Babinet.cz

Otec mého manžela je poměrně problémový člověk obecně. Už jednou se s mámou mého muže rozvedli právě kvůli tomu, že se stupňovala jeho agrese a alkohol mu byl cizí čím dál méně. Tchyně jej ale na stará kolena vzala na milost a dokonce se znovu vzali. Vehementně za něj tehdy orodovala, abychom ho i my, jakožto zbytek rodiny, vzali na milost. Vyšli jsme jí tehdy vstříc a tchánovi jsme všichni dali novou šanci. Nic moc se ale nezměnilo a problémy vesele pokračují dál. Dokonce se, troufám si říci, stupňují.

foto / Freepik

Vždy jsem tchyni prosila, aby naše malé děti nikdy nenechávala s tchánem o samotě. Jak jsem již zmínila, u tchána je jasné, že i ve všedním dni proběhne nějaký ten alkohol. My s manželem proto děti tchánovi na hlídání zásadně nepůjčujeme, když hrozí, že by u toho nebyla tchyně. Taková je dohoda a všichni ji dobře znají. S tchánem vždy někdo je, když má naše děti hlídat. Buď je to moje švagrová, můj manžel, tchyně a někdy jsem to i já sama, když mi vyjde čas. Teď naposledy tchán ale úmluvu porušil a děti hlídal opilý. Tchyně o tom navíc věděla a nesmyslně ho kryje.

O tom, že tchán hlídá naše děti sám, jsem se dozvěděla úplně náhodou. Byl to den, kdy si naši sedmiletou dceru a tříletého syna tchyně ráno vyzvedla. Měli spolu být celý den a chtěli si udělat hezký výlet. Souhlasila jsem. Když jsem si však šla odpoledne zaběhat do místního parku, děti, které byly s tchánem samotné, jsem viděla. Samozřejmě v hospodě. Lépe řečeno na zahrádce jedné hospody, kde jsou houpačky, písek, prolézačky, atd. Podotýkám, že i my tam s dětmi občas chodíme, když je hezké počasí, ale já jsem zapřisáhlý abstinent a manžel vypije maximálně dvě piva. Nikdy se tak nemůže stát, že by naše děti byly odkázány na společnost opilých osob. S tchánem to byl pravý opak.

Když jsem je viděla, naprosto mi zatrnulo. Bez dozoru se pohybovaly i v místech, kde už zahrádka oné hospody není a tchán se v jeden okamžik potácel k výčepu pro další kousek. Podle jeho velmi rozevláté chůze tam určitě probíhal i tvrdý alkohol. Samozřejmě jsem nevydržela jen pozorovat a pro děti jsem šla. Tchán se mě snažil zadržet a mluvil tak, že jsem mu skoro nerozuměla. Byla jsem vzteky bez sebe a okamžitě jsem volala tchyni. Neřekla jsem ale, že už mám děti u sebe. Máma mého muže mi bezostyšně tvrdila, že děti jsou s ní i s tchánem na výletě mimo město. Zavěsila jsem.

Po tomto incidentu už prarodiče děti nehlídali. Nechápu, proč tchyně vůbec dovolila, aby byly děti s tchánem samy. Moc dobře ví, že si to v žádném případě nepřeju a přesně vím proč. Oba mě i mého manžela však velmi zklamali a ztracenou důvěru teď budou jen velmi těžce obnovovat. Na jednu stranu je mi líto hlavně mojí tchyně. Nikdy s ní nebyl sebemenší problém. Ale když jde o jejího manžela? Ten ji vždy musí do něčeho zatáhnout. Je to učiněný magnet na problémy a já vůbec nerozumím tomu, proč s ním i nadále je.

Eva, 38 let

Článek byl zpracován na základě příběhu čtenářky. Jména osob byla na její žádost pozměněna. korektura textu Bára Klímová. Pokud se chcete i Vy podělit se svým příběhem, napište nám do redakce na bara.klimova@babinet.cz.

 

 

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Další z magazínu

Náš tip