Babinet.cz  /  Magazín  /  Komerční obsah  /  5 věcí, které byste nikdy neměly skladovat v koupelně

5 věcí, které byste nikdy neměly skladovat v koupelně

24.4.2023 - redakce Babinet.cz

Koupelna je místem, kde mnoho žen dokáže strávit celé hodiny. Nejde jen o líčení, ale také čištění zubů nebo relaxační koupel. Zároveň se jedná o místnost, kde skladujeme velké množství předmětů a produktů, které v koupelně potřebujeme mít po ruce. Bohužel některé z nich byste zde skladovat neměly kvůli vysoké vlhkosti. Poradíme vám, co do koupelny rozhodně nepatří.

Make-up

Líčidla i parfémy byste měly mít raději v ložnici. Vysoká vlhkost jim nesvědčí. Zejména pudr, make-up, oční stíny nebo štětce dlouhodobým vystavením vlhkosti zničíte. Víme, že tyto produkty potřebujete právě v koupelně, ale neměly byste je zde skladovat.

Většina druhů elektroniky

Všichni víme, že voda a vlhkost nejsou pro elektroniku přínosné. Žehličky na vlasy, holicí strojky, ale také notebook, smartphone nebo tablet byste neměli v koupelně nechávat po delší dobu. Některou elektroniku sem nosíte jen na chvíli, ale může ji to poškodit. A žádnou elektroniku byste zde rozhodně neměli nechávat dlouhodobě.

Žiletka

Klasická žiletka na holení je předmět, který v koupelně doopravdy potřebujete. Bohužel ani tento se do ní nehodí pro skladování. Vlhkost totiž ničí ostří, kterým se holíte. Mnohem rychleji se ztupí a vy si budete zbytečně dráždit pokožku při holení.

Povlečení a ručníky

Textilie mají tu vlastnost, že absorbují velmi jednoduše vlhkost. Z tohoto důvodu byste zde měly mít tak málo tkanin, jak je jen možné. Nikdy v koupelně nenechávejte a neskladujte:

  • povlečení,
  • prostěradla,
  • ručníky (ani po použití),
  • osušky.

Šperky

Vlastníte bižuterii a máte šperkovnici v koupelně? Potom jistě znáte nevzhledné zelené nebo hnědé pruhy na kůži, které nelze umýt. Právě to se bude dít vždy, když budete nechávat šperky v koupelně. Vlhkost urychluje oxidační proces, a proto vám méně kvalitní šperky budou barvit kůži. Které z těchto předmětů máte v koupelně vy?

 

Zdroj obrázku: Pedal to the Stock / Shutterstock.com

Vaše názory

Vaše názory (pro vložení komentáře se prosím přihlaste)

Vložit komentář

Další z magazínu

Náš tip